Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach kłykci kości piszczelowej udowej

Otrzymałam taki wynik badania RTG kolana:"Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach kłykci kości piszczelowej udowej. Spłycenie guzków wzniosłości międzykłykciowej kości piszczelowej, Sklerotyzacja podchrzęstna kości przyśrodkowej, boczne ustawienie rzepki." Jak poważna jest to sprawa? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam, Grażyna

Witam,
Nie podaje Pani niestety swoich dolegliwości jednak zdjecie wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe dlatego sugeruje konsultacje ortopedyczna i leczenie, tak zeby spowolnić postęp choroby zwyrodnieniowej.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu
Klinika Solumed-Ortopedia