Interpretacja badania a problemy z kolanami u 58-latki

Witam ,Jestem zaniepokojona swoim wynikiem , bardzo proszę o poradę [bo wizyta dopiero w styczniu] Mam 58 lat.W kośćcu kolana prawego zwężenia szpary stawowej znacznego stopnia ,zaostrzenia guzków wyniosłości międzykłykciowej piszczeli , sklerotyzację warstw podchrzęstnych piszczeli oraz zaostrzenia na krawędziach rzepki Kolano lewe również jest w identycznym stopniu Pytanie , co w tym kierunku mam robić czy leczenie , rehabilitacja , czy operacja ? pozdrawiam

Witam,
Zdjecie RTG świadczy o chorobie zwyrodnieniowej. W takiej sytuacji bardzo istotne jest badanie oraz wywiad w którym określi Pani swoje dolegliwości. Łącząc te informacje można podjac decyzje odnoście leczenia - począwszy od leków doustnych i rehabilitacji, przeze ostrzykiwanie stawów kwasem hialuronowym a kończą na zabiegu operacyjnym. Sugeruje pilna konsultacje u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu