RTG stawu kolanowego 54-latki
Witam! W zdjeciu RTG stawu lewego opisano-wyostrzone guzki wynioslosci miedzyklykciowej piszczeli,szpara stawu kolanowego o rownych obrysach,przestrzen zarzepkowa poszerzona,kolano jest po stluczeniu, prosze o wyjasnienie opisu,wizyte u ortopedy mam na koniec stycznia.Za wyjasnienie opisu dziekuje Jadwiga Kowalska

KOBIETA, 54 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam,
Opierając się na opisie zdjęcia RTG niestety nie można dużo stwierdzić. Wymaga Pani badania przez specjalistę ortopedę.
Pozdrawiam
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu