Wynik RTG kolana 35-letniej kobiety do analizy
witam odebrałam wynik z pracowni RTG z którego nic nie rozumie.w wyniku jest napisane tak: szpary stawowe niezwężone.zmian kostnych nie widać.po prawej w tkankach miekkich ponad górnym biegunem rzepki okrągłe wolne ciała kostne śr 4mm i 5mm .proszę o odpowiedz czy jest to cos powaznego czy bedzie potrzebny zabieg.

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Witam,
Nie opisała Pani swoich dolegliwości jednak w sytuacji w której w stawie kolanowym wystepują ciała wolne należy wykonać artroskopię stawu kolanowego aby usunąc wolne fragmenty.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu