Złamanie trzonu kości udowej u 50-letniej kobiety
Witam.Problem dotyczy mojej 50letniej mamy.12lutego br.doznała złamania trzonu kości udowej lewej,wykonano zespolenie gwoździem śródszpikowym.Absolutnie zakazano obciążać nogę,zalecono zażywać Osteogenon.W lipcu br.wykonano zabieg blokowania skośnego gwoździa,obciążenie nogi 50%.Niestety nie ma zrostu i prawdopodobnie wytworzył się staw rzekomy.Poprzez badanie USG wykazano, iż odległość kości od kości wynosi 5,6mm.Czy konieczna będzie reoperacja i czy zespolenie było wykonane poprawnie?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam,
Abym mógł odpowiedzieć na Pani pytanie musiałbym znaczyć aktualne zdjecie RTG kości udowej wykonane w rzucie a-p i bocznym.
Generalnie do oceny zrostu kostnego najlepszym narzędziem jest RTG a nie USG dlatego sugeruje konsultacje ortopedyczna z aktualnym zdjecie RTG.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu