Bolesność po złamaniu kości śródstopia

Czy to normalne, że noga boli długo czas po złamaniu? 5 tygodni temu złamałam piątą kość śródstopia. W czwartek byłam na wizycie kontrolnej u lekarza, który pozwolił mi już normalnie wracać do chodzenia. W ciągu jednego dnia nauczyłam się chodzić, jednak dziś boli mnie noga w miejscu złamania, czy jest to normalne? A może coś się z nią stało przez szybki powrót do chodzenia?

Witam,
Bez względu na rodzaj złamania (zakładam ze złamania było nieprzemieszczone jesli ma Pani pozwolenie na obciążanie) 5 tygodni to stosunkowo mało czasu na zrost kości dlatego przy pełnym obciążeniu stopa ma prawo bolec. Sugeruje uważać i oszczędzać nogę.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu