Czy obciążanie złamanej kości śródstopia jest prawidłowym zaleceniem?

Witam, mam złamanie przypodstawne IV kości śródstopia prawego. Kość nie jest złamana cała, ale w połowie (bez przemieszczenia). 2 tygodnie temu udałam się na izbę przyjęć i ortopeda zalecił mi chodzenie w ortezie Walkera oraz chód o kulach i odciążać stopę. Po 2 tygodniach na konsultacji u innego ortopedy rtg wykazało, ze kość nadal jest złamana. usłyszałam że mam zrezygnować z kul, założyć normalny but i obciążać stopę do granicy bólu. Proszę o informację, czy zalecenia 2 ortopedy są słuszne? obciążam stopę, chodzę, boli mnie trochę ale"kuśtykam". Oczywiście jest mi o niebo lepiej bez ortezy i bez kul, ale zaczęłam się obawiać czy ta kość w ogóle zrośnie się jeśli będę ją obciążać?

Wszystko zależy od tego, jaki czas upłynął od urazu. Unieruchomienie i odciążenie zwykle trwa 4-6 tygodni, a w rtg zrost jest widoczny po 6 tygodniach.