Wypadające biodro u 17-letniej córki

Moja córka ma 17 lat i wiele lat tańczyła taniec sportowy, związany z rozciąganiem, szpagatami. Od kilku miesięcy skarży się, jak to określa, na "wypadające biodra". Rano musi sobie "nastawić" biodro, w ciągu dnia często staje na jednej nodze, drugą ugina i macha aż nie pojawi się dźwięk przeskakujących kości i dopiero jest w stanie chodzić. Skarży się też na ogromny, ciągły ból. RTG ok, ortopeda bez pomysłu co dalej. Co to może być?

Witam,
Z Pani opisu można wywnioskować ze córka choruje na tzw biodro trzaskające. Jest to sytuacja w której pasmo biodrowo-piszczelowe przeskakuje na krętarzu większym kości udowej. Sugeruje ponowne badanie ortopedyczne oraz USG czynnościowe.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu