Przeskakiwanie kości w biodrze

Witam. Moja 14-letnia córka skarży sie od roku na przeskakiwanie kości w biodrze jak chodzi oraz gdy stoi na jednej nodze. I jak jej ta kość przeskakuje to ją to trochę boli. I ona te przeskakiwanie słyszy głośno czasem a niekiedy lekko. Również nie moze dać nogi do boku bo czuje takie skurcze w tym biodrze. A gdy zakłada nogę na nogę to zawsze jej ta noga cierpnie. Co jej może być i proszę o podejrzenia co to za choroba. Proszę o szybką pomoc i także proszę co mam w tej sytuacji zrobić.

Witam,
Najbardziej prawdopodobną przyczyną takich objawów jest biodro trzaskające czy coxa saltans. Choroba wynika z interakcji między krętarzem większym a pasmem biodrowo-piszczelowym, W większości przypadków choroby tej sie nie leczy jednak jeżeli daje duży dyskomfort i ból wykonuję się zabieg nacięcia powięzi.
Oczywiście musi Pani udać się do specjalisty ortopedy żeby wykluczyć inne ewentualności ponieważ postawiona przeze mnie diagnoza jest oparta jedynie na przypuszczeniach.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu
Klinika Solumed-Ortopedia