Czy niedojrzałość bioder to coś poważnego?

Witam. Ostatnio 19.09 z córeczką byliśmy na 2 badaniu USG bioderek. Córeczka 27.09 skończy 4 miesiące. Niestety ale jak określiła to lekarz która jest opryskliwa nie widać jakiś kropek które mają być na obrazie USG i stwierdziła niedojrzałość bioder. Zaleciła jedynie podawanie Wit D devikap. Żadnego pieluchowania nic. Następna wizyta odbędzie się jak mała będzie miała niecałe 6 miesięcy. O co chodzi z to kropkami i czy to naprawdę tak poważne i czy one mają się czas jeszcze wykształcić bo zastanawiam się nad wizyta prywatną ...

Te kropki to tzw jądra kostnienia, ich lokalizacja jest stała i odpowiednia dla prawidłowego rozwoju biodra. Aby to ocenić powinno się zrobić usg w 1 tyg, po miesiącu , po 3mc po pół roku i po roku . Zwłaszcza jeśli na jakimś etapie czegoś nie widać. Dobry ortopeda dziecięcy wskazany - teraz trochę więcej zachodu - reszta życia spokoju.