Najlepszy moment na zajście w ciążę

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

miesiączka nie powinna stanowić przeciwwskazania do wykonania wymienionych przez Panią badań. Szczegółowych informacji należy jednak szukać w placówce, w której planowane jest ich zrobienie.

Według oficjalnych zaleceń USG stawów biodrowych oraz USG mięśni nie wymaga przygotowania do badania.

Natomiast dzień przed badaniem USG kręgosłupa lędźwiowego należy stosować lekkostrawną dietę, w której nie będzie napojów gazowanych oraz produktów wzdymających. Ponadto w dniu, w którym będzie wykonywane badanie nie należy żuć gumy ani palić papierosów. Należy również powstrzymać się od spożywania pokarmów na co najmniej 6 godzin przed badaniem.

W naszym serwisie pojawiło się pytanie o rezonans magnetyczny kręgosłupa w czasie miesiączki. Jeśli jest Pani ciekawa odpowiedzi specjalisty, to proszę kliknąć w poniższy link: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-wykonac-mr-kregoslupa-w-czasie-miesiaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty