Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę zrobić RTG kręgosłupa lędźwiowego przy miesiączce?

Czy mogę zrobić RTG kręgosłupa lędźwiowego przy miesiączce?
KOBIETA, 23 LAT około miesiąca temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

badanie RTG kręgosłupa można wykonać w czasie miesiączki – nie jest ona żadnym przeciwwskazaniem, podobnie jak w przypadku badania TK czy MRI kręgosłupa.

Natomiast proszę pamiętać, że z uwagi na specyfikę badania, a także położenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, do tego badania warto się przygotować.

Z uwagi na to, że zawartość jelit może zaburzać wynik badania i czynić je mało czytelnym, wskazane jest, by przed badaniem oczyścić jelita z zalegających mas kałowych, a także unikać potraw wzdymających i bogatych w błonnik (wystarczy doba przed badaniem).

Więcej informacji na temat badania RTG kręgosłupa lędźwiowego w naszym artykule, zachęcam do zapoznania się z nim: https://portal.abczdrowie.pl/rtg-kregoslupa-wskazania-jak-sie-przygotowac-przebieg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy