Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 6 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

USG stawów: Pytania do specjalistów

Jak złagodzić to chrupanie i ból kolana?

Boli mnie kolano pół roku temu skoczyłem z 2 m na ściance wspinaczkowej i coś mi chrupnęło że każde wchodzenie po schodach kończyło się bólem kolana do teraz jak ruszam kolanem słysze chrupanie za każdym razem poruszania nogą , nie... Boli mnie kolano pół roku temu skoczyłem z 2 m na ściance wspinaczkowej i coś mi chrupnęło że każde wchodzenie po schodach kończyło się bólem kolana do teraz jak ruszam kolanem słysze chrupanie za każdym razem poruszania nogą , nie mówiąc o tym że nie moge normalnie zrobić przysiadu. Miałem nawet usg to wyszło jakieś rozwarstwienie stawu. I lekarz kazał mi pić arthrostop. Moje pytanie brzmi jakich leki pić może jakieś kolageny by złagozić to chrupanie i minimalny ból kolana?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Jak ocenić ten wynik badania stawów biodrowych?

Witam,poproszę o interpretację wyniku usg stawów biodrowych. Prawy: Wyraźne obwałowanie kostne na brzeżnych krawędziach dachu panewki z pojedynczymi nadżerkami chrzęstnymi. Nie stwierdza się wolnego płynu i nie stwierdza się powiększonych węzłów chłonnych. Lewy: Pogrubienie brzegu dachu panewki. Dość liczne... Witam,poproszę o interpretację wyniku usg stawów biodrowych. Prawy: Wyraźne obwałowanie kostne na brzeżnych krawędziach dachu panewki z pojedynczymi nadżerkami chrzęstnymi. Nie stwierdza się wolnego płynu i nie stwierdza się powiększonych węzłów chłonnych. Lewy: Pogrubienie brzegu dachu panewki. Dość liczne nadżerki chrzęstne w okolicy kętarza większego oraz zaznaczone zwłóknienia przyczepu ścięgien. Nie stwierdza się powiększonych węzłów chłonnych.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznacza ten wynik badania po skręceniu stawu?

Dzień dobry, 2 tygodnie temu doznałam skręcenia stawu skokowego, w badaniu usg wykonanym 1.5 tygodnia po urazie zawarto opis, w ocenie usg przedział boczny widoczna częsciowa retrakcja włókien Atfl w części przedniej jak przy skręcenie II stopnia, w przedziale... Dzień dobry, 2 tygodnie temu doznałam skręcenia stawu skokowego, w badaniu usg wykonanym 1.5 tygodnia po urazie zawarto opis, w ocenie usg przedział boczny widoczna częsciowa retrakcja włókien Atfl w części przedniej jak przy skręcenie II stopnia, w przedziale przyśrodkowym widoczny śladowy obrzęk w pochewkach zginaczy stopy, zwłaszcza w pochewce TP. Proszę o informację czy to poważne uszkodzenia, udać się prywatnie na wizytę, wizyta u ortopedy NFZ DOPIERO za 2 tygodnie, dziękuję za pomoc
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Mariusz Pytlasiński
Dr n. med. Mariusz Pytlasiński

Co oznacza ten opis USG stawów biodrowych?

Bóle stawów biodrowych i USG Stawów biodrowych. Prawidłowa ilość płynu, zwapnienie na brzegu panewki w górnej części, obrąbek zmiany zwyrodnieniowe w części przednio-górnej, zarys krętarza większego równe, patologiczne zbiorniki płynu nie występują w badaniu dynamicznym biodro trzaskające wewnętrzne w badaniu... Bóle stawów biodrowych i USG Stawów biodrowych. Prawidłowa ilość płynu, zwapnienie na brzegu panewki w górnej części, obrąbek zmiany zwyrodnieniowe w części przednio-górnej, zarys krętarza większego równe, patologiczne zbiorniki płynu nie występują w badaniu dynamicznym biodro trzaskające wewnętrzne w badaniu USG bez obrzęku ścięgna mięśnia biodrowo-lędźwiowego jaka jest opinia i diagnoza
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Co mam robić z tym pobolewaniem kolan?

Witam, od roku pobolewa mnie kolano. Miałam robione USG stawu kolanowego. Okazało się, że mam uszkodzoną chrząstkę kolanową i torbiel pod kolanem. Przyjmowałam zastrzyki w kolano ale to nic nie dało... Bardzo często odczuwam ból... Co bym mogła innego zrobić? Czy przy uszkodzonej chrząstce mogę nosić Ortezę?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jako cenić ten opis MR stawu ramiennego?

ortopeda USG prawego stawu ramiennego staw ramienny i kaletka podbarkowa bez wysięgu. W pochewce ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego śladowy wysięk, ścięgno bez zmian. Zmiany entezopatyczne w obrębie stożka z obecnością drobnych zwapnień. Ścięgno mięśnia nadgrzebieniowego w przedniej części ścieńczałe-... ortopeda USG prawego stawu ramiennego staw ramienny i kaletka podbarkowa bez wysięgu. W pochewce ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego śladowy wysięk, ścięgno bez zmian. Zmiany entezopatyczne w obrębie stożka z obecnością drobnych zwapnień. Ścięgno mięśnia nadgrzebieniowego w przedniej części ścieńczałe- obraz jak po zastarzałym uszkodzeniu . Zmiany zwyrodnieniowe w stawie barkowo-obojczykowym. proszę o wyjaśnienie czy to coś groźnego wizytę mam dopiero na trzy miesiące jestem cały czas na środkach p/ bólowych i p / zapalnych za poradę dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Co oznacza taki uciskający ból kolana?

Dzień dobry, od jakichś 3 tygodni zmagam się z uciskajacym bólem kolana który również kłuje w tym obrębie. Ból zaczął się od długiego spaceru około 25km. Po konsultacji z lekarzem ortopedą zrobiłem usg stawu kolanowego które nic nie wykazało. Używam... Dzień dobry, od jakichś 3 tygodni zmagam się z uciskajacym bólem kolana który również kłuje w tym obrębie. Ból zaczął się od długiego spaceru około 25km. Po konsultacji z lekarzem ortopedą zrobiłem usg stawu kolanowego które nic nie wykazało. Używam maści traumon 2x dziennie i zażywam kolagen i wapń na wspomaganie. Nic nie pomaga. Ucisk czuje nawet w spoczynku, a gdy chodzę czasami kłuje w obrebie stawu. Tępy ból natomiast odczuwam pod udem i na łydce, stopie który pojawia się losowo i trwa to już 3 tydzień. Co to może być?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam takie bóle kostek?

Witam, nie miałam ostatnio żadnego urazu, mam 50 lat, od roku mam bóle kostek i stóp, najgorzej jest rano, wstaje jak na "kołkach", tak też się dzieje, po dłuższym siedzeniu, przy pierwszych krokach odczuwam sztywność i ból, który znika, pod... Witam, nie miałam ostatnio żadnego urazu, mam 50 lat, od roku mam bóle kostek i stóp, najgorzej jest rano, wstaje jak na "kołkach", tak też się dzieje, po dłuższym siedzeniu, przy pierwszych krokach odczuwam sztywność i ból, który znika, pod wpływem ruchu, kostki też często są spuchnięte. Z uwagi na powyższe zdecydował aby wykonać badanie usg obu stawów skokowych, czekam na wizytę u specjalisty, ale z uwagi na obecną sytuację epidemii, oczekiwanie jest dość długie, więc proszę w miarę możliwości o informację. Wynik badania: prawidłowa ilość płynu w obu stawach, błona maziowa i torebka stawowa obustronnie z cechami miernego obrzęku w cześci przednio-bocznej. Więzadło strzałkowo piętowe i strzałkowo-skokowe w obu stawach o obniżonej echogeniczności, obrzęknięte przy przyczepie strzałkowym-zmiany przeciążeniowe. Więzozrost strzałkowo-piszczelowy obustronnie pogrubiały o obniżonej echogeniczności dość luźny w badaniu. nieznacznie zwiększona ilość płynu w pochewkach stawowych ścięgien mm, prostowników palców w obu stawach. Informuje, również że obecnie oczekuję operację kolana z powodu uszkodzenia łąkotki rogu tylnego, czy te schorzenia należy łączyć?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy wystarczą zimne okłady na ból barku czy muszę udać się do lekarza?

Dzień dobry. Od dłuższego czasu mam problemy z bólem w prawym barku. USG wykazało zmiany zwyrodnieniowe stawu, a także zmiany (prawdopodobnie) przeciążeniowe ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego. Dotychczasowe leczenie polegało na różnych zabiegach z zakresu fizykoterapii oraz kilku zastrzykach z kwasu hialuronowego... Dzień dobry. Od dłuższego czasu mam problemy z bólem w prawym barku. USG wykazało zmiany zwyrodnieniowe stawu, a także zmiany (prawdopodobnie) przeciążeniowe ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego. Dotychczasowe leczenie polegało na różnych zabiegach z zakresu fizykoterapii oraz kilku zastrzykach z kwasu hialuronowego. Wczoraj właśnie otrzymałem zastrzyk z kwasem hialuronowym do torebki stawowej barku. Sam zastrzyk okazał się dość bolesny, a dodatkowo już kilka godzin po zastrzyku nasilenie bólu jeszcze wzrosło do tego stopnia, że nie jestem w stanie wykonać nawet najprostszych czynności tą ręką. Przy wcześniejszych iniekcjach nie miałem takich objawów. Lekarz wykonujący zastrzyk powiedział, że w trakcie iniekcji "trafił w zwyrodnienie" i zalecił zimne okłady natomiast nie ostrzegał, że ból się jeszcze nasili po zabiegu (i to tak bardzo). Chciałbym zapytać, czy rzeczywiście nie ma się czym przejmować, stosować zimne okłady i czekać? Czy wręcz przeciwnie i powinienem się niezwłocznie udać do innego specjalisty na zbadanie sprawy? Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Róża Kanarska
Mgr Róża Kanarska

Czy ten uraz kolana może sam się naprawić?

Dzień dobry, Ostatnio (2 tygodnie temu) doznałem urazu kolana podczas wypadku na rowerze. Objawy to: ból, ograniczona ruchomość stawu, niewielka niestabilność. Poszedłem na USG, badanie wykazało: w stawie kolanowym brak wysięku, chrząstka kłykci udowych prawidłowa, duże uszkodzenie więzadła... Dzień dobry, Ostatnio (2 tygodnie temu) doznałem urazu kolana podczas wypadku na rowerze. Objawy to: ból, ograniczona ruchomość stawu, niewielka niestabilność. Poszedłem na USG, badanie wykazało: w stawie kolanowym brak wysięku, chrząstka kłykci udowych prawidłowa, duże uszkodzenie więzadła pobocznego piszczelowego - w odcinku bliższym od strony przedniej zerwanie całej grubości. Poza tym aparat torebkowo więzadłowy bez cech uszkodzenia. Chciałem zapytać czy to więzadło samo się zrośnie? Będzie spełniało swoją funkcje jak przed wypadkiem? Radiolog zaznaczył, że nie jest to zerwanie całkowite. Chodzę na rehabilitację, zabiegi fizykoterapeutyczne. Mm nadzieję, że nie będzie konieczna rekonstrukcja. 27lat
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznacza wynik USG stawów biodrowych?

Witam,poproszę o interpretację wyniku usg stawów biodrowych. Prawy: Wyraźne obwałowanie kostne na brzeżnych krawędziach dachu panewki z pojedynczymi nadżerkami chrzęstnymi. Nie stwierdza się wolnego płynu i nie stwierdza się powiększonych węzłów chłonnych. Lewy: Pogrubienie brzegu dachu panewki. Dość liczne... Witam,poproszę o interpretację wyniku usg stawów biodrowych. Prawy: Wyraźne obwałowanie kostne na brzeżnych krawędziach dachu panewki z pojedynczymi nadżerkami chrzęstnymi. Nie stwierdza się wolnego płynu i nie stwierdza się powiększonych węzłów chłonnych. Lewy: Pogrubienie brzegu dachu panewki. Dość liczne nadżerki chrzęstne w okolicy kętarza większego oraz zaznaczone zwłóknienia przyczepu ścięgien. Nie stwierdza się powiększonych węzłów chłonnych. Ból bioder pachwiny kolana. od kilku lat.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznacza wynik echa serca u 44-latka?

Dzien dobry; mam 44 lata, mezczyna; od 25 lat choruję na cukrzycę, nadcisnienie i reumatoidalne zapalenie stawow; Chcialem poprosic o analize badania usg serca- Badanie wykonano na aparacie Logiq F8 LVEDD 55mm (M: 42-58, K: 37-52) LVESD 25mm (M:... Dzien dobry; mam 44 lata, mezczyna; od 25 lat choruję na cukrzycę, nadcisnienie i reumatoidalne zapalenie stawow; Chcialem poprosic o analize badania usg serca- Badanie wykonano na aparacie Logiq F8 LVEDD 55mm (M: 42-58, K: 37-52) LVESD 25mm (M: 25-40, K: 22-35) RVOT 29mm (20-30) IVS 11mm PW 10mm Ao 38mm LA 33mm Zastawka mitralna: prawidłowa, niedomykalność 1 , E/A 1,2; E 1,1 m/s; DT 152ms Zastawka aortalna: prawidłowa, niedomykalność nb, V max 1,5 m/s Zastawka trójdzielna: prawidłowa, niedomykalność nb, gradientu nie okonturowano Zastawka płucna: prawidłowa, niedomykalność nb, AcT 106ms Kurczliwość: prawidłowa Frakcja wyrzutowa: 70% TAPSE 23mm Osierdzie: bez zmian Opis dodatkowy: IVC<21mm ruchoma oddechowo, RAA 15 cm2, LAV 66mL, LAVI 37 mL/m2 Wnioski: Lewa komora niepowiększona z cechami przerostu ekscentrycznego, bez zaburzeń kurczliwości odcinkowej o prawidłowej frakcji wyrzutowej. Powiększony lewy przedsionek. Poszerzona opuszka aorty. Prawa komora o prawidłowej wielkości i funkcji skurczowej. RVSP nie do oceny.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Co oznaczają takie blizny w opisie badania?

Dzień dobry, chciałabym prosić o ocenę badania USG stawu kolanowego prawego, które brzmi : " W zachyłku nadrzepkowym ślad płynu, błona maziowa bez przerostu. Szpary stawowe dość szerokie. MCL z niewielkimi bliznami przyczepu udowego, wydolne. Łąkotka przyśrodkowa niejednorodna, szczeliny w... Dzień dobry, chciałabym prosić o ocenę badania USG stawu kolanowego prawego, które brzmi : " W zachyłku nadrzepkowym ślad płynu, błona maziowa bez przerostu. Szpary stawowe dość szerokie. MCL z niewielkimi bliznami przyczepu udowego, wydolne. Łąkotka przyśrodkowa niejednorodna, szczeliny w obrębie rogu tylnego. W badaniu dynamicznym bez powiększania się szczelin. Blizny przyczepu udowego MM, cienką warstwą płynu otaczajaca piszczelowy przyczep 'gesiej stopy'. LCL dość jednorodne, wydolne. Łąkotka boczna bez istotnych uszkodzeń. ACL wydolne. Powierzchnia stawowa w miejscu dostępnym badaniu równa, bez ubytków. Dół podkolanowy - kaletka miedzybrzuchato polbloniasta bez wysięków. Otóż moje pytania dotyczą co to za blizny, co dalej z tym robić i czy to coś poważnego ? Kilka lat kiedyś trenowałam sztuki walki, trochę odbiłam kolana, trochę upadków na asfalcie.. na co dzień nie boli ale czasem złapie ból bez powodu lub gdy źle postawie nogę, reaguje również na zmianę pogody.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Piotr Żbikowski
Dr n. med. Piotr Żbikowski

Co mam robić z tym bólem barku po urazie?

Dzień dobry, w 2009 roku miałem uraz barku. Rtg nic nie wykazało. Lekarz zalecił basen.. No to pływałem, lecz po kilku latach ciszy ból znów powrócił.. W końcu inny lekarz zlecił usg i wynik wygląda tak : staw barkowy wolny... Dzień dobry, w 2009 roku miałem uraz barku. Rtg nic nie wykazało. Lekarz zalecił basen.. No to pływałem, lecz po kilku latach ciszy ból znów powrócił.. W końcu inny lekarz zlecił usg i wynik wygląda tak : staw barkowy wolny od płynu wysiekowego, staw barkowo-obojczykowy wolny od patologii, przyczep oraz brzusiec mięśnia narammiennego prawidłowy, więzadło kruczo-barkowe hiperechogeniczne o prawidłowym przebiegu, prawidłowy echogram ścięgna głowy długiej m.dwuglowego ramienia bez wysieku w pochewce oraz zwichania w badaniu dynamicznym, guzki głowy kości ramiennej o prawidłowych obrysach, pierścień rotatorów SSC - cechy niewielkiego częściowego uszkodzenia w części górnej przy przyczepie do guzka mniejszego, SST - w części przedniej cechy drobnego uszkodzenia typu Pasta, poza tym stożek bez uchwytnej patologii, Kaletka podbarkowo-naramienna nie powiększona, zachylek pachowy nie powiększony, obrabek dostępny badaniem w części tylnej hiperechogeniczne, bez zmian uerazowych, w badaniu dynamicznym bez objawów ciasnoty podbarkowej. Czy to poważne? Mogę ćwiczyć z masą własnego ciała przy tym?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Jak leczyć taki ból kolana u 22-latki?

Od 5 dni (po upadku z górki, jednak do tyłu, nie na kolano) boli mnie mocno kolano, co uniemożliwia mi wykonywanie swobodnych ruchów. Gdy wstaje rano, bólu prawie nie ma, mogę chodzić normalnie. Jednak gdy zaczynam chodzić z każdym... Od 5 dni (po upadku z górki, jednak do tyłu, nie na kolano) boli mnie mocno kolano, co uniemożliwia mi wykonywanie swobodnych ruchów. Gdy wstaje rano, bólu prawie nie ma, mogę chodzić normalnie. Jednak gdy zaczynam chodzić z każdym momentem ból się nasila. Jest to silny, kłujący ból w górnej lewej części. Taka sama sytuacja występuje podczas siedzenia. Gdy próbuję wstać lub zmienić pozycję nogi ból jest momentami nie do zniesienia. Noga jest jakby sztywna. Mam wrażenie jakbym czuła przesuwające się kości podczas zginania i prostowania. Wykonane zostało USG stawu kolanowego, jednak nie wykryto tam żadnych zmian. Nie mam obrzęku ani siniaków. Występuje tylko ten silny ból. Co mogę zrobić w obecnej sytuacji ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Dlaczego podczas wysiłku pojawia się obrzęk 3 lata po operacji łąkotki i rekonstrukcji ACL?

Witam. Mam 25 lat. Jestem 3 lata po szyciu łąkotki przyśrodkowej i 2 lata po rekonstrukcji ACL. Teraz gdy pójdę pokopać piłkę jest ten większy wysiłek to na następny dzien robi sie obrzęk i trzyma się do tygodnia. Mam pytanie... Witam. Mam 25 lat. Jestem 3 lata po szyciu łąkotki przyśrodkowej i 2 lata po rekonstrukcji ACL. Teraz gdy pójdę pokopać piłkę jest ten większy wysiłek to na następny dzien robi sie obrzęk i trzyma się do tygodnia. Mam pytanie co to może być?? Lekarz na usg zobaczył ze prawdopodobne chrząstka stawowa jest w jakimś stopniu zniszczona. Chciałbym się dowiedzieć jak mógł bym sam to wyleczyć i czy w ogóle samemu dał bym radę. Z góry dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Co należy robić po takim urazie kolana?

Witam.Upadłam na kolano i lekarz ortopeda stwierdził uraz stawu kolanowego prawego.W USG naderwanie torebki tylnej i PCL.Klinicznie bez wysięku i niestabilności.Zalecil odciążenie do 6 tyg i tabletki przeciwbólowe.Jest 7 tygodni.Kolano już zginam i nie boli problem polega na wyprostowaniu kolana czuję opór i blokadę.Czy powinna zgłosić się na rehabilitację?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Jak ocenić wynik RTG stawu kolanowego u 22-latki?

Dzień dobry, Julia 22 lata, parę dni temu miałam wykonywane USG stawu kolanowego. W rozpoznaniu: zmiany przeciążeniowe stawu kolanowego, obrzęk płynowy zachyłka nadrzepkowego. Struktury więzadłowe stawu: LCL - bez cech uszkodzenia MCL - bez cech uszkodzenia ACL - prawidłowo napięty... Dzień dobry, Julia 22 lata, parę dni temu miałam wykonywane USG stawu kolanowego. W rozpoznaniu: zmiany przeciążeniowe stawu kolanowego, obrzęk płynowy zachyłka nadrzepkowego. Struktury więzadłowe stawu: LCL - bez cech uszkodzenia MCL - bez cech uszkodzenia ACL - prawidłowo napięty bez cech uszkodzenia PCL - o prawidłowej ciągłości Łąkotki: LM - łąkotka bez cech uszkodzenia MM - łąkotka z cechami przeciążenia, bez pęknięcia Zachyłek nadrzepkowy: warstwa płynu 14x6x8mm. W obrębie więzadła rzepki - od strony bocznej napinanie włókien i niewielkiego stopnia wybrzuszenie do strony brzusznej. Otorobiona zmiana w zachyłku narzepkowym 4x3mm. Lekarz przepisał Roticox 2x dziennie przez 10 dni, następnie 8 dni 1x rano. Gdyby niebyło poprawy lekarz zalecił punkcje kolana i iniekcję okołostawową leków przeciwzapalnych powyżej 3 tygodni. Wcześniej miałam zrobione RTG w opisie nic niebyło, ale na zdjęciu było widać mały wolny fragment. Czy to coś poważnego?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznaczają takie objawy u 25-latki?

Witam, choruję od małego na refluks żołądkowo-przełykowy. Stwierdzono u mnie również palec koślawy w prawej stopie. W lewej stopie stwierdzono zapalenie ścięgna strzałkowego. Ten stan zapalny ciągle nawraca gdy smaruje to maścią od razu przechodzą mnie dreszcze. Usg stawu wyszło... Witam, choruję od małego na refluks żołądkowo-przełykowy. Stwierdzono u mnie również palec koślawy w prawej stopie. W lewej stopie stwierdzono zapalenie ścięgna strzałkowego. Ten stan zapalny ciągle nawraca gdy smaruje to maścią od razu przechodzą mnie dreszcze. Usg stawu wyszło prawidłowo bez odchyleń. Obecnie mam 25 lat. Wypadają mi włosy, brak apetytu, utrata wagi, uczucie pełności, od kilku dni przechodzą mnie dreszcze mimo, że w pomieszczeniu jest ciepło, przy niewielkim wysiłku mam duszności czasami mroczki przed oczami. Przy wchodzeniu na 1 piętro bolą mnie kolana i pojawia się lekka zadyszka. Brzuch rośnie jak balon gdy coś zjem występuje później na przemian biegunka lub zatwardzenie. Zrobiłam badania krwi pod kątem p/c ANA 1 wynik wyszedł dodatni. Zrobiłam badania p/c ANA 2 wyszedł wynik :stwierdzono obecność p/c przeciwjądrowych dających na komórkach HEp-2 obraz świecenia: ziarnisty w mianie 1:100. Antygeny mam ujemne. W morfologii podwyższone krwinki białe oraz leukocyty, niski dobry cholesterol.
odpowiada 2 ekspertów:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy istnieje szansa, że łąkotka zrośnie się sama?

Witam, podczas jazdy na snowboardzie podczas Wyskoku przy ładowaniu uszkodziłem łąkotkę boczna. Po weryfikacji ortopedy usg wykazało pęknięcie łąkotki bocznej. Opis „zebra USG stawu kolanowego prawego bez płynu, brzegi stawowe gładkie, bez cech uszkodzenia chrząstki stawowej, pęknięcie horyzontalne ML z... Witam, podczas jazdy na snowboardzie podczas Wyskoku przy ładowaniu uszkodziłem łąkotkę boczna. Po weryfikacji ortopedy usg wykazało pęknięcie łąkotki bocznej. Opis „zebra USG stawu kolanowego prawego bez płynu, brzegi stawowe gładkie, bez cech uszkodzenia chrząstki stawowej, pęknięcie horyzontalne ML z cechami niewielkiego rozwierania podczasz badania dynamicznego”. Ból odczuwam tylko podczasz rotacji zewnętrznej kolana oraz podczas próby rotacji wewnętrznej biodra. Nie jest to ból ostry w skali jakoś 3/10. Mogę biegać swobodnie, robić przysiady (niewielki ból), podskakiwać. Moje pytanie brzmi czy w takich okolicznościach istnieje szansa ze łąkotka zrośnie się sama czy konieczna będzie operacja.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk
Patronaty