Co oznaczają takie blizny w opisie badania?

Dzień dobry, chciałabym prosić o ocenę badania USG stawu kolanowego prawego, które brzmi : " W zachyłku nadrzepkowym ślad płynu, błona maziowa bez przerostu. Szpary stawowe dość szerokie. MCL z niewielkimi bliznami przyczepu udowego, wydolne. Łąkotka przyśrodkowa niejednorodna, szczeliny w obrębie rogu tylnego. W badaniu dynamicznym bez powiększania się szczelin. Blizny przyczepu udowego MM, cienką warstwą płynu otaczajaca piszczelowy przyczep 'gesiej stopy'. LCL dość jednorodne, wydolne. Łąkotka boczna bez istotnych uszkodzeń. ACL wydolne. Powierzchnia stawowa w miejscu dostępnym badaniu równa, bez ubytków. Dół podkolanowy - kaletka miedzybrzuchato polbloniasta bez wysięków. Otóż moje pytania dotyczą co to za blizny, co dalej z tym robić i czy to coś poważnego ? Kilka lat kiedyś trenowałam sztuki walki, trochę odbiłam kolana, trochę upadków na asfalcie.. na co dzień nie boli ale czasem złapie ból bez powodu lub gdy źle postawie nogę, reaguje również na zmianę pogody.

Tego typu zmiany w obrębie więzadła pobocznego piszczelowego (MCL) powstają po naderwaniu w przeszłości. Akurat to więzadło goi się dobrze więc nie wymaga to dalszego leczenie. Z kolei zmiany w łąkotce mają charakter przeciążeniowy i też nie wymagają leczenia poza ewentualną rehabilitacją. W badaniu nie ma niczego niepokojącego.