Co oznacza mój opis USG stawu kolanowego prawego?

USG stawu kolanowego prawego. Zachyłek nadrzepkowy z nieprawidłową ilością płynu, błona maziowa prawidłowej grubości bez cech przerostu. Więzadło właściwe rzepki bez uszkodzeń. Prawidłowa ilość płynu w kalece podzrzepkowej głębokiej. Więzadło poboczne piszczelowe nieprawidłowe pogrubiałe ze zwapnieniami okolicy przyzcepu bliższego szprawa stawowa zwężona. O zachowanej ciągłości bez uszkodzeń. Łąkotka przyśrodkowa o niejednorodnej echostrukturze. Więzadło poboczne strzałkowe i łąkotka boczna bez uszkodzeń. ACL wydolne w badaniu dynamicznym. Chrząstka na kłykciach kości udowej gładka. Dół podkolanowy bez obecności torbieli. Coż to oznacza ?

Lek. Paweł Bartosz Ortopedia

Z opisu USG można wywnioskować jedynie, że prawdopodobnie obraz więzadła pobocznego piszczelowego odpowiada przebytemu naderwaniu lub zmianom przeciążeniowym. Dla pełnej odpowiedzi kluczowe jest wywiad i badaniu klinicznego chorego.