Co oznacza wynik badania nogi po urazie?

Witam, w trakcie meczu gwałtownie zahamowałem i poczułem ból w nodze. Po konsultacjach zrobiłem USG, jednak nie do końca wiem co oznaczają niektóre sforłumowania, co mi dokładnie jest. Chciałbym wiedzieć na ile jest to poważne, czy wrócę do piłki i po jakim czasie, oraz co mam z tym robić. "Nieco zwiększona ilość płynu w stawie kolanowym lewym z cechami przyściennego przerostu błony maziowej. Zarysy kostne rzepki oraz nasad kłykci udowej i piszczelowej gładkie Ustawienie rzepki wysokie, poza tym rzepka z cechami znacznej lateralizacji, nasilającej się po napięciu mięśnia 4-głowego uda. Ścięgno m. 4-głowego uda, troczki rzepki o prawidłowej echostrukturze oraz więzadło właściwe rzepki - prawidłowe Prawidłowe ukształtowanie udowej powierzchni stawu rzepkowo-udowego Chrząstka na udowej powierzchni stawu rzepkowo-udowego oraz na powierzchniach obciążanych kłykci kości udowej w badalnym zakresie z cechami chondromalacji I/II stopnia Więzadło poboczne piszczelowe zachowane, bez zmian pourazowych. Łąkotka przyśrodkowa zmieniona zwyrodnieniowo, bez ewidentnych cech pęknięcia. Więzadło poboczne strzałkowe z cechami naderwania I/II stopień w części dalszej. Ścięgno m.2-głowego uda, ścięgno m. podkolanowego oraz pasmo biodrowo-piszczelowe bez zmian pourazowych. Łąkotka boczna prawidłowo W badaniu czynnościowym więzadło krzyżowe przednie wydolne. Więzadło krzyżowe tylne o prawidłowym zarysie. Dół podkolanowy - wolny

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u ortopedy najlepiej zajmującego się medycyna sportowa