Co oznacza taki uciskający ból kolana?
Dzień dobry, od jakichś 3 tygodni zmagam się z uciskajacym bólem kolana który również kłuje w tym obrębie. Ból zaczął się od długiego spaceru około 25km. Po konsultacji z lekarzem ortopedą zrobiłem usg stawu kolanowego które nic nie wykazało. Używam maści traumon 2x dziennie i zażywam kolagen i wapń na wspomaganie. Nic nie pomaga. Ucisk czuje nawet w spoczynku, a gdy chodzę czasami kłuje w obrebie stawu. Tępy ból natomiast odczuwam pod udem i na łydce, stopie który pojawia się losowo i trwa to już 3 tydzień. Co to może być?

MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy,
Rozumiemy niepokój związany ze stanem swojego zdrowia. Na pewno obecna sytuacja zdrowotna może wpływać negatywnie na codzienne wykonywanie różnych czynności, obniżając przy tym komfort życia.
Trudno z racji odległości jednoznacznie ustalić przyczynę Pana dolegliwości. Wykonana już diagnostyka w postaci USG stawu kolanowego wstępnie wykluczyła poważniejsze problemy w obrębie kolana. Jednakże w przypadku nadal utrzymującego się bólu promieniującego na dalszą partię nogi, należałoby rozszerzyć diagnostykę o rezonans stawu kolanowego. Jest to tak precyzyjne badanie, które wychwyci najmniejszą nawet zmianę i może wskaże źródło takich problemów.
Możliwe, że doszło do pewnego rodzaju nadwyrężenia stawu podczas intensywnego wysiłku fizycznego, o którym Pan wspomniał.
W przypadku braku poprawy i utrzymywania się dolegliwości bólowych, proponujemy Panu ponowną konsultację z lekarzem ortopedą, specjalista zdecyduje o dalszym leczeniu, a także, czy niezbędna będzie fizjoterapia, która przyniosłaby pozytywny efekt i poprawiła komfort życia.
Życzymy Panu lepszego samopoczucia!
Podobna tematyka została przedstawiona również w poniższych artykułach:
https://portal.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-bolace-kolana-szybko-poczujesz-ulge
https://portal.abczdrowie.pl/budowa-kolana-i-uszkodzenia-lakotki-wiezadla-rzepka
https://portal.abczdrowie.pl/usg-stawu-kolanowego-charakterystyka-wskazania-opis-badania-choroby