Czy może być konieczna operacja kolana?

Dobry wieczór mam taką diagnozę z usg i czego mogę sie spodziewać czy zabieg będzie konieczny? W CPMM skośnie penetrująca do powierzchni udowej łąkotki hypoechogeniczna strefa sugerującaniejednoznacznie jej uszkodzenie tj.zaciśnietą szczelinę pęknięcia do wer MR.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

W pierwszej kolejności to bardzo dobrze, że wykonano już pewne badanie obrazowe stawu kolanowego. Istotne są przy tym objawy, jakie występują oraz czy utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Z racji odległości, trudno jest jednoznacznie ocenić Pana obecny stan zdrowia oraz, czy będzie niezbędne wykonanie zabiegu operacyjnego. Zalecamy przede wszystkim wykonanie dalszej diagnostyki – rezonansu magnetycznego stawu kolanowego oraz konsultacji stacjonarnej z lekarzem ortopedą. Tylko lekarz specjalista może zdecydować o potrzebie przeprowadzenia operacji.

Wszystko zależne jest od stanu zdrowia, ruchomości kończyny oraz stopnia uszkodzenia łąkotki. Analizując opis wykonanego badania USG, można by stwierdzić, że doszło do pęknięcia w obrębie łąkotki. Sugerować może o tym przede wszystkim wyodrębniony obraz hypoechogeniczny w obrazie USG.

Częstą przyczyną taką przypadłości może być przede wszystkim uraz mechaniczny oraz zmiany degeneracyjne poprzez nieodpowiednią pozycję głównie podczas zginania kolan.

Życzymy Panu szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/rekonstrukcja-kolana-charakterystyka-objawy-zabieg-rehabilitacja https://portal.abczdrowie.pl/bol-w-kolanie-zoltko-naturalnym-lekiem https://portal.abczdrowie.pl/budowa-kolana-i-uszkodzenia-lakotki-wiezadla-rzepka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.