Dlaczego teraz odczuwam ból w kolanie?

Hej. Jakoś 5 dni temu nagle coś mi strzyknęło/kliknęło w kolanie i od tamtego momentu mam ciągły problem z ruszaniem kolanem. Ogólnie kilka razy do roku mam takie momenty trudności, ale teraz to istne apogeum bólu. Jak siedzę bądź stoję, to zgięcie kolana do pozycji 90 stopni jest wykonalne, ale leżąc nie ma zupełnie takiej możliwości. Każde zgięcie sprawia ból i po prostu nie wiem co to może być.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

najprawdopodobniej doszło u Pana do urazu mechanicznego w stawie kolanowym. Sprawa mogłaby dotyczyć naruszenia ścięgna lub mięśnia. Istnieje przypuszczenie, że również mogło dojść do uszkodzenia łąkotki, spowodowanym pewnym przeciążeniem. Łąkotka jest bardzo ważnym elementem stawu kolanowego, gdyż przenosi obciążenia i amortyzuje wstrząsy. Odpowiada przez to za stabilność stawu kolanowego. Jej uszkodzenie może być spowodowane pojedynczym urazem lub wieloma mikrourazami. Do kontuzji dochodzi zazwyczaj na skutek obciążenia zgiętego stawu kolanowego.

Ze względu na odległość, trudno jest określić dokładną przyczynę Pana dolegliwości bólowych. Proponujemy wizytę u lekarza ortopedy, aby precyzyjniej ocenił problem. Prawdopodobnie będzie konieczność wykonania badań diagnostycznych, czyli rtg stawów kolanowych oraz USG kolana.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/lakotka-charakterystyka-lakotka-przysrodkowa-lakotka-boczna-objawy-uszkodzenia

https://portal.abczdrowie.pl/bol-w-kolanie-zoltko-naturalnym-lekiem

A odpowiedź na podobne pytanie może Pan przeczytać po poniższym linkiem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-kolana-po-strzyknieciu-w-stawie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.