Co mam robić z tymi bólami kolana mając 53 lata?

Od 3 miesiecy boli mnie kolano. W usg wyszly zmiany degeneracyjne łakotki przysrodkowej i bocznej (w trzonach rownież i torbiel) lekarz nie zalecil nic.. kolano wciaz boli. Bardzo prosze o podpowiedz- szukac innego lekarza? A moze fizjoterapeuty? Mam 53 lata, jestem kobietą. Regularnie plywam i jezdze na rowerze.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

współczujemy, że występują u Pani tak uciążliwe objawy ze strony stawu kolanowego. Na pewno takie dolegliwości zmniejszają Pani komfort życia i utrudniają wykonywanie wielu czynności.

Prawidłowo natomiast, że podjęto już pewną diagnostykę, aby poznać przyczynę stanu zdrowia. Na podstawie wykonanego badania obrazowego stanu kolanowego, można by wywnioskować, że mogło dojść do uszkodzenia łąkotki przyśrodkowej i bocznej.

Przyczyną takiej rodzaju nieprawidłowości mogło być przeciążenie stawu kolanowego, wywołanego zbyt intensywną aktywnością fizyczną czy urazem mechanicznym. Często takie problemy mogą prowadzić do zmian zwyrodnieniowych, będących przyczyną silnych dolegliwości bólowych.

Dość często na uszkodzenie łąkotki narażone są też osoby, które mają obecne torbiele w obrębie stawu kolanowego, z osłabioną strukturą łąkotek.

Ze względu na odległość, trudno jest ocenić dokładnie Pani stan zdrowia, dlatego też zalecamy konsultację z lekarzem ortopedą. Specjalista po analizie wyniku badania zdecyduje o dalszym postępowaniu. Niewykluczone, że niezbędne może okazać się wykonanie rezonansu magnetycznego kolana.

Życzymy Pani dobrego samopoczucia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/lakotka-charakterystyka-lakotka-przysrodkowa-lakotka-boczna-objawy-uszkodzenia

https://portal.abczdrowie.pl/zwyrodnienie-stawu-kolanowego-przyczyny-uszkodzenia-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.