Ból kolana podczas próby wyprostowania nogi

Witam serdecznie. W niedzielę tz 30 marca po meczu piłki nożnej mam ból w lewej nodze z zewnętrznej strony kolana. Kiedy próbuje prostować nogę kłuje z tamtej strony. Podczas chodzenia bólu nie ma oraz podczas zginania jej. Natomiast przy próbie maksymalnego wyprostu strasznie boli i jest to niemożliwe. Proszę o odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe wskazują na uszkodzenia struktur stawu kolanowego. W celu ustalenia konkretnej przyczyny konieczna jest dokładniejsza diagnostyka, tj. zebranie wywiadu, zbadanie Pana oraz wykonanie badań obrazowych. Proszę zatem skonsultować się ze specjalistą ortopedą.