Co oznacza taki wynik badania po urazie kolana?

Witam 4 miesiące temu doznałam Urazu kolana po 3 miesiącach zrobiono mi dopiero rezonans magnetyczny bez kontrastu lekarz stwierdził naciągnięte więzadło po kontuzji nie byłam wstanie chodzic kolano uciekalo było niestabilne duża opuchlizna kolana bez siniaka w dalszym ciągu nie jestem w stanie zgiasc kolana i odczuwam uczucie naciągnięcia po wewnętrznej stronie kolana jak i po wstaniu rano uczucie zdrętwiałe kolano moje pytanie czy rezonans jest w stanie wykryć wszystko np to czy było naderwane więzadło? Czy wykryje przebyte uszkodzenia z przed 3 miesięcy?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Prawidłowo, że wykonała już Pani diagnostykę obrazową, aby sprawdzić dokładny stan funkcjonowania stawu kolanowego. Na postawie wyniku rezonansu można by stwierdzić, że wystąpiło naciągnięcie więzadła.

Jest to uciążliwa i bolesna przypadłość. Zazwyczaj odczuwa się tkliwość w okolicy urazu oraz umiarkowany ból, zwłaszcza podczas zginania i prostowania nogi. Największy dyskomfort można odczuwać podczas wchodzenia po schodach, czy wstawania z łóżka.

Pomocne w tym wypadku może okazać się badanie USG stawu kolanowego. Dodatkowo taka diagnostyka pozwoli sprawdzić stan funkcjonowania stawu i stopień naciągnięcia więzadła.

Z racji odległości, trudno jest dokładnie określić stan Pani zdrowia. Dlatego też zalecamy konsultację z lekarzem ortopedą. Specjalista po analizie wszystkich badań będzie mógł zdecydować o sposobie leczenia, aby poprawić Pani komfort życia.

Prawdopodobnie mogą okazać się niezbędne odpowiednie zabiegi rehabilitacyjne, jak chociażby laseroterapia, czy mobilizacja.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została przedstawiona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/naciagniecie-wiezadel

https://uroda.abczdrowie.pl/naciagniecie-wiezadel

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.