Z czego może wynikać taka opuchlizna kolana?

We wrześniu miałam rekonstrukcje więzadła krzyżowego i resekcje łąkotki. Do stycznia miałam rehabilitacje i wszystko było super. Mamy połowę marca a mi spuchło kolano i pod kolanem. Nie mogę prawie zginac kolana. Jeśli siedzę i wstaje to czuje jakbym miała za krótką żyłe i strasznie ciągnie i muszę ją rozchodzić aby nie czuć bólu. Do tego mam obrzęk łydki i mimo że mam luźną skarpetkę to i tak po zdjęciu jej mam widoczne odbicie. Nie dźwigam, nie biegam. Fakt dość dużo chodzę ale staram się nie nadwyrężać kolana. Co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pani niepokój związany z aktualnym stanem zdrowia. Zabieg, który Pani przeszła na pewno będzie wymagał odpowiedniego postępowania i rehabilitacji, aby wrócić do prawidłowego funkcjonowania.

Z racji odległości trudno jest określić przyczynę takiej dolegliwości związanej ze stawem kolanowym oraz nogą. Niezbędna może okazać się wizyta u lekarza ortopedy, a także rozszerzenie diagnostyki. Istotnym byłoby wykonanie rezonansu magnetycznego stawu, a także USG kolana. Dodatkowo można oznaczyć CRP, OB, poziom kwasu moczowego oraz d – dimerów w surowicy krwi. Takie badania na pewno pomogą wskazać źródło problemów zdrowotnych.

Możliwe, że nadwyrężono staw lub mięsień, gdzie taki uraz może powodować ból i ograniczenie ruchomości.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/bol-w-kolanie-zoltko-naturalnym-lekiem

https://portal.abczdrowie.pl/zwyrodnienie-stawu-kolanowego-przyczyny-uszkodzenia-leczenie https://portal.abczdrowie.pl/zaczyna-sie-od-bolu-kolan-choroba-moze-doprowadzic-do-utraty-sprawnosci

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.