Jak postępować po skręceniu kolana?

Witam Mam skręcenie stawu kolanowego, na rezonansie nic nie wyszło, więzadła całe , krwiaka żadnego nie było ale kolano jest trochę spuchnięte co to może być? I czy z tym skręceniem można pływać? Na początku była diagnoza że pęknięta rzepka, potem coś z łąkotką. Podczas zginania coś przeskakuje możliwe że to rzepka i były trzaski. Aczkolwiek tak na rezonansie wszystko dobrze.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opuchnięcie kolana przy skręceniu stawu kolanowego to najczęstszy objaw występujący przy tej dolegliwości. Oprócz tego może również wystąpić obrzęk i ból kolana.

Jeżeli badanie rezonansem magnetycznym nie wykazało żadnych innych, dodatkowych uszkodzeń, to najprawdopodobniej do takowych nie doszło. Jeżeli jednak zacznie Pani doskwierać ból i stanie się on nie do wytrzymania, to zalecamy kontrolę stanu kolana u ortopedy. Leczenie skręcenia stawu kolanowego polega na usztywnieniu kończyny, a w kolejnym etapie na rehabilitacji.

Więcej informacji dotyczących omawianego problemu znajdzie Pani w naszym artykule, do którego podsyłam link poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zwichniecie-stawu-kolanowego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.