Dlaczego w dalszym ciągu odczuwam ból ręki?

Witam, Prawie dwa lata temu złamałem nadgarstek (Złamanie kości łódeczkowatej). Operacja( 8 tyg w gipsie) i po około miesiącu przy dźwiganiu znów pękła kość no i po prawie 3 miesiącach kolejna operacja(marzec). Kość się nie chciała zrastać przez co miałem gips przez 16 tyg. Po tym czasie dalej nie była dobrze zrośnięta ale zdjęli mi gips i 2 miesiące chodziłem bez, uważając na rękę. W listopadzie na Tomografii wyszło ze kość się już dobrze zrosła i mogę iść do pracy chodź ręka dalej bolała. Od tego czasu ręka ciągle boli przy zgięciu( kiedy dochodzi do oporu) Od miesiąca zaczęło bolec mnie coraz bardziej ( prawdopodobnie przez nadwyrężenie) a od tygodniu gdy zegnę rękę w nadgarstku do oporu to przeszywa mnie straszny ból ze nie mogę ręki ruszyć. Byłem na kontroli, kość wygląda Ok, lekarz rozkłada ręce i nie ma pojęcia dlaczego mnie boli.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Szanowny Panie,

Rozumiemy Pana niepokój związany ze stanem swojego zdrowia. Przede wszystkim prawidłowo, że wykonano niezbędną diagnostykę w celu wykluczenia powikłań po przebytym urazie ręki.

W pierwszej kolejności w przypadku przewlekłego i nawracającego bólu nadgarstka zalecone byłoby wykonanie rezonansu magnetycznego tej części ręki. Jest to bardziej dokładne badanie niż tomografia komputerowa, pozwalające na uchwycenie najmniejszych nieprawidłowości w obrębie kości i stawu.

Analizując Pana objawy, można by przypuszczać, że niezbędna może okazać się właściwa rehabilitacja, aby złagodzić dolegliwości bólowe oraz usprawnić ruchomość ręki.

Na pewno przez pewien czas należałoby nie nadwyrężać nadgarstka i unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów.

Dodatkowo może wspomóc się suplementacją kolagenem, który wpływa korzystnie na jakość i funkcjonowanie chrząstki stawowej.

Życzymy Panu szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/kolagen-na-stawy

https://portal.abczdrowie.pl/bol-nadgarstka-zespol-ciesni-objawy-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/orteza-na-nadgarstek

https://portal.abczdrowie.pl/nadgarstek-zlamanie-zwichniecie-zwyrodnienie-reumatyzm

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty