Co robić z tym bólem w nadgarstku?

Witam serdecznie, w miniony czwartek wchodząc pod górkę par razy się poślizgnąłem i upadając podpierałem się na ręce. Przez weekend nie czułem większego bólu. Czułem go tylko wtedy gdy dotknąłem konkretnego miejsca na nadgarstku, ale ból nie był straszny, tak jakbym dotykał siniaka. Dzisiaj mamy poniedziałek i zaczął się duży ból w nadgarstku który utrudnia wykonywanie czynności. Mogę je wykonywać ale niektóre czynności sprawiają mi duży ból. Czym to może być spowodowane. Wizyta na sorze będzie trwała jak zwykle pare godzin...
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

przyczyn bólu nadgarstka może być wiele. Nadgarstek to bardzo skomplikowana i delikatna struktura tworzona przez drobne kości, mięśnie, ścięgna, więzadła i nerwy. Przy Pana upadku któryś z wymienionych elementów mógł ulec uszkodzeniu lub nadwerężeniu. Najczęstszym urazom w obrębie struktury nadgarstka ulega kość łódeczkowata. W przeważającej ilości przypadków to właśnie ona ulega złamaniu przy upadku na wyprostowaną w łokciu rękę z grzbietowo zgiętym nadgarstkiem.



Uszkodzenie kości łódeczkowatej diagnozuje się badaniem fizykalnym, poszukując charakterystycznych objawów, takich jak ból nadgarstka w dołku promieniowym oraz ból przy przyparciu I i II palca. Wykonanie zdjęć RTG lub badanie rezonansem magnetycznym pomaga wykluczyć złamanie. Jeżeli jednak do niego doszło, złamanie kości łódeczkowatej będzie się charakteryzowało takimi objawami jak tkliwość dotykowa, ograniczenie ruchomości w stawie, obrzęk i silny ból po stronie grzbietowej nadgarstka. Aby nie narażać się na wielogodzinny pobyt w SOR, zalecane jest bezpośrednie zgłoszenie się do ortopedy, który zleci odpowiednie badania i postawi diagnozę.

Więcej w danym temacie przeczyta Pan w artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/nadgarstek-zlamanie-zwichniecie-zwyrodnienie-reumatyzm,

https://portal.abczdrowie.pl/zlamania-kosci-nadgarstka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty