Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego kolano wciąż boli po leczeniu?

Kilka lat temu uległam skręceniu stawu kolanowego, mimo rehabilitacji kolano nadal boli i przeszkadza w codziennych czynnościach. Towarzyszu mocny przeprosi i słaba stabilność, a po konsultacji okazało się, ze acl jest rozciągnięty. Czego mogę się spodziewać na kolejnej wizycie u lekarza? Wzmacniałam już mięsień, używam wkładek korygujących i nic nie pomaga.
KOBIETA, 19 LAT 10 miesięcy temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy, w odpowiedzi na Pani pytanie, chcielibyśmy zasugerować wizytę u ortopedy. W związku z przebytą przez Panią kontuzją, która miała miejsce kilka lat temu zapewne konieczne będzie wykonanie badania obrazowego kolana (USG, RTG lub może TK). To pozwoli lekarzowi ocenić stan kolana po tak długim czasie od skręcenia stawu. Dodatkowo opisuje Pani dolegliwości bólowe, które mogą wynikać z uszkodzenia stawu podczas kontuzji, jak również zwyrodnień które mogły się wytworzyć w ciągu tych kilku lat. Lekarz na wizycie będzie mógł dodatkowo zalecić odpowiednie leczenie (w tym przeciwbólowe) oraz rehabilitację. Na pewno w tym przypadku odpowiednie ćwiczenia lub zabiegi usprawniające mogłyby wiele zdziałać.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/bol-kolana, https://portal.abczdrowie.pl/bol-kolana-objawy-przyczyny-leczenie, https://portal.abczdrowie.pl/rekonstrukcja-wiezadla-krzyzowego-przedniego-kolana, https://portal.abczdrowie.pl/usg-stawu-kolanowego-charakterystyka-wskazania-opis-badania-choroby. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy