Co mam robić z trzeszczeniem kolana?
6 miesięcy temu przewróciłam się objawy niestabilność kolana o puchnięcie stawu kolanowego zrobiono zdjęcie rtg wykluczyło złamanie po 3miesiacach zrobiono dopiero rezonans kolana z powodu dalszego bólu uczucia jak bym miała coś pomiędzy kolanem rezonans wykazal nadciągnięcie więzadła. Moje pytanie czy rezonans jest w stanie wykryć ze więzadło było naderwane ale się zregenowalo dlaczego 6 miesięcy po urazie dalej mam uczucie jak bym miała coś pomiędzy kośćmi w kolanie i odczuwam ból lekki jak i trzeszczy mi w kolanie? Z góry dziękuję za odpowiedź

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy,
Problem, który Pani opisuje na pewno powoduje pewien dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Równocześnie prawidłowo, że zadbano o właściwą diagnostykę, aby wykluczyć poważniejsze schorzenia.
Uraz, który Pani doświadczyła w przeszłości mógł spowodować naciągnięcie więzadła. Typowymi objawami takiej przypadłości są zazwyczaj dolegliwości bólowe kolana o różnym natężeniu, a także uczucie jego niestabilności. Może pojawiać się często również ograniczenie ruchomości, a każdy większy ruch może powodować ból.
Badanie rezonansu stawu kolanowego jest w stanie wykryć wszelkie najmniejsze nieprawidłowości w obrębie badanego obszaru. Nie ma raczej możliwości, żeby tak precyzyjna diagnostyka pominęła taki uraz.
Z racji odległości, trudno jest jednoznacznie ocenić Pani aktualny stan zdrowia. Dlatego też zalecamy konsultację z lekarzem ortopedą, który będzie mógł zdecydować o dalszej diagnostyce, między innymi o artroskopii kolana, aby odnaleźć dokładną przyczynę takich dolegliwości.
Życzymy Pani lepszego samopoczucia!
Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:
https://portal.abczdrowie.pl/artroskopia-stawu-kolanowego-charakterystyka-wskazania-przygotowanie-do-zabiegu-zabieg-postepowanie-po-zabiegu
https://portal.abczdrowie.pl/naciagniecie-wiezadel