Czy takie uczucie po artroskopii powinno mnie martwić?

6 tygodni po Artroskopii kolana. Noga wydaje się być trochę drętwa od spodu kolana w dół. Czy tak powinno być i kiedy to minie?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

po zabiegu artroskopii kolana często występują symptomy, takie jak: opuchlizna, ból i ograniczona ruchomość w kolanie. Wcześniej wymienione objawy mogą prowadzić do uczucia drętwienia lub mrowienia w okolicy kolana.

Drętwienie może być także spowodowane reakcją organizmu na uraz i związaną z nim interwencję chirurgiczną. Po tego typu zabiegach nie należy jednak bagatelizować podobnych objawów i warto udać się na konsultacje do lekarza prowadzącego.

Więcej informacji na temat artroskopii kolana znajdzie Pan w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/artroskopia-stawu-kolanowego-charakterystyka-wskazania-przygotowanie-do-zabiegu-zabieg-postepowanie-po-zabiegu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.