Całkowite uszkodzenie MM z rozfragmentowaniem
Badanie USG: Całkowite uszkodzenie MM z rozfragmentowaniem. Propozycja lekarza: usunąć łękotkę. Czy jest szansa na uratowanie łękotki ?

MĘŻCZYZNA, 54 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam,
Decyzje odnośnie rozległości zabiegu podejmuje sie podczas artroskopii. W większości przypadków uszkodzoną łąkotkę usuwa sie w niewielkiej części (jedynie uszkodzony fragment), czasami można zeszyć uszkodzona łąkotkę. Sytuacje w których istnieje konieczność usunięcia całej łąkotki sa bardzo rzadkie.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu
Klinika Solumed-Ortopedia