Staw rzekomy kostki przyśrodkowej

Witam. Mam 26lat.Diagnoza staw rzekomy kostki przyśrodkowej.Odłam wielkości 7mm na 10mm.Poddałem się zabiegowi.Noga została zespolona dwiema śrubami dł. ok 4cm.Po 6 miesiącach śruby zostały wyjęte.W niedługim czasie okazało się,że nie ma zrostu kostnego.Moje pytanie brzmi czy w tej sytuacji można ten fragment kostny usunąć na stałe z mojego stawu? Ponieważ spotkałem się z opinią,że mam niewielkie szanse na to aby noga ponownie się zrosła.Nie chcę mieć metalowych części do końca życia w kostce: )

Dzień dobry

Najważniejsze pytanie czy odczuwa Pan jakiekolwiek dolegliwości. Nie zawsze staw rzekomy jest bolesny, jeżeli nie jest to oczywiście nie ma żadnych wksazań do operacji. Jeżeli dolegliwości są to konieczna jest operacja. Przy tak małym odłamie rzeczywiści szanse na osiągnięcie zrostu są marne i w takiej sytuacji najlepiej wyciąć odłam. Konieczne jest jednak doszycie więzadła trójgraniastego za pomocą kotwicy kostnej.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy i stawu skokowego