Złamanie kości strzałkowej wraz z ze stawem skokowym

Witam, złamałam kość strzałkową wraz ze stawem skokowym i kostką boczną, gips mam dopiero 11 dni, nie wystąpiło żadne przemieszczenie, gips zdejmą mi dopiero po 6 tygodniach, a potem planują założyć but ortopedyczny, jest to poważne złamanie? Kiedy odzyskam pełną sprawność nogi? Z góry dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam.

Dzień dobry

Każde złamanie w obrębie stawu skokowego jest poważnym złamaniem. Zwykle w złamaniach nie przemieszczonych zrost kostny osiąga się po około 8 tygodniach. Od 6-8 tygodnia można wprowadzać rehabilitację. Zwykle powrót do spokojnej aktywności sportowej jest możliwy po 3-4 miesiącach.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy i stawu skokowego, ortopeda, traumatolog