Złamanie kostki bocznej lewego stawu skokowego

Witam , mam 23 lata i złamanie kostki bocznej lewego stawu skokowego. od 4 tygodni mam nogę w gipsie i boli mnie tylko podczas trzymania w niekorzystnej pozycji. Pytanie moje brzmi jeśli jeden lekarz stwierdził ze to pęknięcie a drugi po tygodniowej kontroli ze to złamanie z niewielkim przemieszczeniem to dlaczego mam nogę włożoną w gips a nie składaną operacyjnie. Czytam na internecie i w większości przypadków są to jakieś śruby jak dlugo po 6 tygodniach nie bede chodzic na tej nodze?

Wszystko zależy od stopnia przemieszczenia, jeśli go nie ma to zwykle się nie leczy operacyjnie. Czasem jednak warto skontrolować to jeszcze raz po 2-3 tygodnia w badaniu rtg, czy przemieszczenie się nie pojawiło.