Jakie leczenie złamania kości strzałkowej wraz ze skręceniem stawu skokowego?

Witam serdecznie. Mialem tydzien temu zlamanie kosci strzalkowej wraz ze skreceniem stawu skokowego. Umieszczono mi srube w kostce w szerz stopy jak golen , cos lekarz mowil o , wiezozwole. Mam zerwane lub naciagniete sciegna tylne i przednie Mam teraz w szynie i puchnie mi stopa i jest pulsujacy bol. Czy moge robic oklady w celu zmniejszenia obrzeku? Czy gips jest konieczNy? Kiedy moge zaczac lasery, magnetronic,itp. Kiedy zaczne chodzic normalnie?

To już nie powinno tak boleć. Koniecznie należy sprawdzić, czy gips nie jest za ciasny. Zrost uzyskuje się zwykle po 6 -8 tygodniach i wtedy można zacząć stopniowo obciążać. Konieczność gipsu ustala lekarz operujący.