Staw rzekomy i brak zrostu po operacji złamania z przemieszczeniem kości

po operacji złamania z przemieszczeniem kości przedramienia z zastosowaniem płytki philos na 8 śrubach po roku stwierdzono staw rzekomy i brak zrostu. Odstęp jest ok. 1cm. Podano PRP oraz skierowano na reoperację z zastosowaniem przeszczepów kostnych. Co to jest staw rzekomy i czy był błąd

Staw rzekomy to inaczej brak zrostu. Każda kość może się nie zrosnąć mimo prawidłowego leczenia. Sprzyjają temu też pewne choroby, leki i nałogi (np palenie)