Krwiaki po skręceniu stawu skokowego

Moja córka skreciła skok stawowy już pótora tygodnia chodzi okólach ma założony stabilizator ale ma straszne krwiaki noga jej sie robi sina dlaczego tak sie robi

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ponieważ doszło do urazu w stawie i przerwania torebki stawowej. Nogę należy trzymać wysoko - np. na poduszce w trakcie snu i siedząc w ciągu dnia. Do wygojenia urazu potrzeba czasu. Siniaki powinny zniknąć do 2-3 tygodni po urazie.