Co mogą oznaczać wyniki rezonansu magnetycznego stawu skokowego?

Proszę o pomoc. W ciągu 1,5 roku miałam skręcony staw skokowy 3 razy ortopeda wysłał mnie na rezonans magnetyczny to są wyniki : Badanie MR stawu skokowego lewego Wynik badania: Badanie MR lewego stawu skokowego wykonano aparatem Siemens Magnetom 1,5T, uzyskując obrazy T1-, T2-zależne bez i z saturacją sygnału tkanki tłuszczowej, w płaszczyznach czołowych, strzałkowych i poprzecznych. Dane ze skierowania: Niestabilność boczna lewego stawu skokowego. Szpara stawu skokowego górnego o zachowanych obrysach. Chrząstki stawu skokowego bez uchwytnych cech uszkodzenia. Sklerotyzacja podchrzęstna w obrębie powierzchni stawowych stawu skokowego dolnego zwłaszcza w obrębie kości piętowej. Niewielka ilość płynu w obrębie pochewek ścięgien mięśnia zginacza długiego palucha, ścięgna mięśnia piszczelowego tylnego oraz ścięgna mięśnia zginacza długiego palców. W obrębie pochewek ścięgien mięśni strzałkowych widoczna również niewielka ilość płynu szerokości płaszcza do 3 mm. Ścięgno Achillesa o zachowanej ciągłości i prawidłowych sygnałach. Więzadło trójgraniaste o o zachowanej ciągłości i sygnałach w granicach normy. Więzadło skokowo-strzałkowe przednie o zatartych obrysach z widocznym płynem na tej wysokości podejrzenie częściowego uszkodzenia. Więzadło skokowo-strzałkowe tylne o zachowanej ciągłości oraz sygnałach w granicach normy. Więzadło piętowo-strzałkowe o zatartych obrysach i niejednorodnych sygnałach, podejrzenie uszkodzenia. Rozcięgno podeszwowe stopy o zachowanej ciągłości i prawidłowych sygnałach. Wnioski: Wysięk w obrębie pochewek ścięgien w/w mięśni, zwłaszcza od strony bocznej- zmiany zapalno-przeciążeniowe. Cechy uszkodzenia więzadeł skokowo-strzałkowego przedniego oraz piętowo-strzałkowego. Zmiany przeciążeniowe stawu skokowego dolnego. Ortopede mam dopiero za 3tyg. Chciałabym już wiedzieć czy to coś poważnego lekarz mówił, że mogę mieć rekonstrukcje robioną trochę się martwię, proszę o odpowiedz.

Objawy kliniczne mają korelację z opisem MR, jeżeli objawy są duże i niemożliwe jest prawidłowe funkcjonowanie to ortopeda najpewniej zaproponuje leczenie zabiegowe. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.