Jak wrócić do pełnej sprawności po takim złamaniu?

Witam. 5 miesięcy temu doznałem wieloodłamowego złamania stawu skokowego. Przez 8 tygodni leczone zachowawczo w gipsie, później 4 tygodnie w ortezie walker. Mija właśnie 2 miesiąc odkąd "chodzę" bez ortezy i ból jest nie do wytrzymania. Nie jestem w stanie stanąć na piętę (nie mogę tak daleko dociągnąć do siebie stopy) oraz na wybicie (zbyt duży ból) Odwiedziłem łącznie 4 lekarzy ortopedów. 2 na fundusz i 2 prywatnie. Każdy z nich twierdzi, że wszystko jest prawidłowo zrośnięte i tylko rehabilitacja może mi pomóc. Uczęszczam na rehabilitację (1h w tygodniu w gabinecie 1,5h/dzień samodzielnie w domu. Od miesiąca,zero poprawy a nawet pogorszenie. Według najnowszych RTG i TK kości są prawidłowo zrośnięte,czekam jeszcze na MR. Główny ból który odczuwam - ból kości łódeczkowatej przy nacisku i przy próbie stawania na wybiciu - ból kości sześciennej (10/10) przy obciążeniu zewnętrznej strony stopy. Tutaj moje pytanie. Jakie kroki jeszcze mogę poczynić,żeby wrócić do jakiejkolwiek sprawności z tą nogą jeśli i fizjoterapeuta i ortopedzi rozkładają ręce?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 3 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli doświadcza Pan ciągłego bólu i braku postępu w leczeniu złamania stawu skokowego, warto rozważyć konsultację z innym specjalistą ortopedii, szczególnie z doświadczeniem w trudnych przypadkach urazowych lub rehabilitacji sportowej. Dodatkowo intensyfikacja lub zmiana podejścia do rehabilitacji, takie jak włączenie terapii manualnej, hydroterapii lub terapii laserowej, może przynieść znaczące korzyści. Równie ważne jest regularne konsultowanie planu leczenia z fizjoterapeutą oraz zastosowanie metod zarządzania bólem, by skuteczniej radzić sobie z dolegliwościami.

Ważne jest, aby nie tracić nadziei i być otwartym na różne metody leczenia, które mogą okazać się skuteczne w Pana unikalnej sytuacji. Dostosowywanie planów terapeutycznych może w sposób kluczowy wpłynąć na poprawę funkcji stopy i zmniejszenia bólu.

Dużo odpowiedzi może dać także wynik MRI, dlatego po otrzymaniu wyników należy udać się do ortopedy, który zinterpretuje wyniki.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zlamanie-trojkostkowe-przyczyny-leczenie-i-rehabilitacja

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.