Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 6 , 5 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nos: Pytania do specjalistów

Czy te drzewa wpływają u mnie na oddychanie?

Witam mieszkam w bliskim kontakcie z drzewami , orzech włoski oraz dąb. Są to duże drzewa w odległości kilku metrów od moich okien i balkonu. Poza ciemnością i wilgocią na balkonie są nasionka z tych drzew. Od kilku lat mam... Witam mieszkam w bliskim kontakcie z drzewami , orzech włoski oraz dąb. Są to duże drzewa w odległości kilku metrów od moich okien i balkonu. Poza ciemnością i wilgocią na balkonie są nasionka z tych drzew. Od kilku lat mam problemy z oddychaniem. Tj. duszności, kaszel i katar do tego stopnia że w nosie robią mi się bolące strupy i smarkając pojawia się krew. Czy tak bliskie sąsiedztwo tych drzew może powodować u mnie te objawy?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy te krople mogą wpłynąć na wyniki testów?

Dzień dobry, Syn 9 lat alergik na pyłki, roztocza. Przyjmuje na stałe Hitaxa 2,5 mg. Mamy testy skórne 28.09 i tydzień wcześniej musimy odstawić Hitaxę. Czy możemy wspomagająco używać w tym czasie kropli do nosa Polcrom 2 %(natrii cromoglicas) Czy te krople mogą wpłynąć na wyniki testów? Dziękuję i pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Co robić z tymi powikłaniami po zabiegu laryngologicznym?

Tydzień temu przeszłam operację przegrody nosowej i małżowin. Po operacji okazało się, że nos został też lekko skrócony, co poskutkowało dużo ilością szwów wewnątrz prawej dziurki. Mam włożone płytki stabilizujące. Od samego początku zakończenia operacji czułam ogromny ból, szczególnie... Tydzień temu przeszłam operację przegrody nosowej i małżowin. Po operacji okazało się, że nos został też lekko skrócony, co poskutkowało dużo ilością szwów wewnątrz prawej dziurki. Mam włożone płytki stabilizujące. Od samego początku zakończenia operacji czułam ogromny ból, szczególnie w obrębie szwów i prawej płytki. Mówienie i jedzenie jest mocno utrudnione, a nos bardzo spuchnięty (nie da się go dotknąć). Od wczoraj wydaje mi się, że doszło do infekcji w obrębie szwów. Opuchlizna nasila się, szwy zaczęły źle wyglądać, po zajrzeniu do dziurki widać też jakieś ropnie wewnątrz przewodu nosowego. Wzrosła też temperatura mojego ciała, a wizytę kontrolną u lekarza (w innym mieście) mam dopiero za 5 dni. Czy powinnam zgłosić się wcześniej na jakiś dyżur lub szukać u kogoś pomocy?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy istnieje ryzyko zakażenia HCV lub HIV w tym przypadku?

Witam czy istnieje ryzyko zakazenia hcv lub hiv w przypadku gdy podrapało się kogos po twarzy do krwi i nie zauważyło się tego a w między czasie dotylkalo się po twarzy tymi rekami tarło oczy nos oraz jadło się coś... Witam czy istnieje ryzyko zakazenia hcv lub hiv w przypadku gdy podrapało się kogos po twarzy do krwi i nie zauważyło się tego a w między czasie dotylkalo się po twarzy tymi rekami tarło oczy nos oraz jadło się coś polcami. Podrapana osoba potencjalnie może być nosicielem wirusow dlatego boję się że mogłam się czymś zarazic. Ta osoba przytulała się też do mnie ta zraniona twarza. Z jej rany wypłynęło trochę krwi wzduz 4 cm podrapania. Czy istnieje ryzyko zarazenia się tymi wirusami?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy powinnam zmienić leki na depresję?

Dzień dobry, od około miesiąca leczę się na depresję. Psychiatra przepisał mi Escitalopram 0.01 g(tydzień 0.5 tabletki, następnie już cała )rano a wieczorem Trittico CR 0.075 g (najpierw 1/3 tabletki później do całej) oraz doraźnie na lek Lorafen 1... Dzień dobry, od około miesiąca leczę się na depresję. Psychiatra przepisał mi Escitalopram 0.01 g(tydzień 0.5 tabletki, następnie już cała )rano a wieczorem Trittico CR 0.075 g (najpierw 1/3 tabletki później do całej) oraz doraźnie na lek Lorafen 1 mg. Poza skutkami ubocznymi takimi jak: spadek masy ciała, brak paetytu, bóle głowy, sporadyczne krwawienie z nosa, nasilony niepokój, pobudzenie i bardzo krótki i słaby sen nie widzę poprawy a moje dolegliwości związane z depresją i stanami lękowymi utrzymują się. Jedynym lekiem, który mi pomaga jest doraźnie Lorafen dzięki niemu objawy lękowe ustępują na jakiś czas (ale występuje senność i zawroty głowy). Czy w trakcie najniższej wizyty powinnam zasugerować lekarzowi zmianę leków a przynajmniej trittico - po nim lęki strasznie się nasilają i nie ma mowy o zaśnięciu.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy te olejki eteryczne zaszkodziły ciąży?

Czy świeczki z olejkami eterycznymi mogą być szkodliwe w ciąży? Czyściłam opakowania po świeczkach- w tym celu resztkę świeczek zalałam wrzątkiem na około 20 min. W tym czasie w domu zaczął się unosić bardzo intensywny zapach, który dość mocno podrażnił... Czy świeczki z olejkami eterycznymi mogą być szkodliwe w ciąży? Czyściłam opakowania po świeczkach- w tym celu resztkę świeczek zalałam wrzątkiem na około 20 min. W tym czasie w domu zaczął się unosić bardzo intensywny zapach, który dość mocno podrażnił mój nos, więc wyniosłam opakowania na dwór i przewietrzylam pomieszczenie. Dopiero później zorientowałam się, że były to świeczki, które na pewno zawierały takie olejki eteryczne jak cynamonowy czy muszkatolowy, które są zakazane w ciąży - czy istnieje duże zagrożenie dla płodu przy takim jednorazowym wdychaniu ich w powietrzu?
odpowiada 2 ekspertów:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Kiedy zniknie wydzielina z nosa?

Witam, miałam zabieg przegrody nosa 30.09.2022. Mam pytanie kiedy zniknie mi wydzielina z nosa. Mam już usunięte płytki, ale nos praktycznie cały czas mam zatkany lepką, podbarwioną krwią wydzieliną.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam te bóle głowy na czubku?

Witam. Od kilku lat cierpię na przewlekłe bóle głowy na samym czubku które trwają zaraz po wstaniu z łóżka i tak przez cały dzień ostatnio stwierdzono u mnie bezdech senny, wykonałem TK zatok, czy z tego opisu może... Witam. Od kilku lat cierpię na przewlekłe bóle głowy na samym czubku które trwają zaraz po wstaniu z łóżka i tak przez cały dzień ostatnio stwierdzono u mnie bezdech senny, wykonałem TK zatok, czy z tego opisu może coś powodować te bóle? Rozpoznanie ze skierowania Dane kliniczne ze skierowania Bezdech senny Opis badania radiologicznego Badanie przeprowadzono w akwizycji spiralnej. Wykonano reformacje płaszczyzn o wew projekcjach czołowych i strzałkowych. Hipoplazja zatoki czołowej P. Drobne ogniskowe pogrubienie błony śluzowej zachyłka zębodołowego zatoki szczękowej P. Poza tym zatoki oboczne nosa prawidłowo powietrzne. Kompleksy ujściowo-przewodowe drożne. Upowietrznienie blaszki pionowej lewej małżowiny nosowej środkowej -concha bullosa. Przegroda nosa ustawiona w linii pośrodkowej. Przerost małżowin nosowych. Struktury kostne bez cech destrukcji Prawidłowa pneumatyzacja wyrostków sutkowatych kości skroniowych
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Jak duże jest ryzyko zakażenia przy samym seksie oralnym?

Witam. 3 tygodnie temu odbyłam stosunek z nieznajomym mężczyzną. Polegał on TYLKO na seksie oralnym, moje usta i jego penis. Doszedł mi w buzi, połknęłam wszystko. Dziś, równo 3 tygodnie po czuję że zaczyna mnie boleć gardło i zatyka mi... Witam. 3 tygodnie temu odbyłam stosunek z nieznajomym mężczyzną. Polegał on TYLKO na seksie oralnym, moje usta i jego penis. Doszedł mi w buzi, połknęłam wszystko. Dziś, równo 3 tygodnie po czuję że zaczyna mnie boleć gardło i zatyka mi sie nos(objawy przeziebienia). Czy moze to byc HIV? Jak duze jest ryzyko zakazenia przy samym seksie oralnym i polknietej spermie? Gdzies czytalam ze szansa mniej niz 1 na 100. To prawda? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka

Czy można łączyć te 2 leki?

Witam. Czy jak dostałam ampułki do nosa flixonase nasule to czy mogę brać bomocorn bo mam za duża prolaktyne?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Dotyczy: Farmakologia Nos

Jakie jest prawdopodobieństwo, że mogłem się od niej zarazić?

Dzień dobry. Jestem mężczyzną, który nigdy nie miał ryzykownych przygód seksualnych - aż do teraz. Po imprezie byłem z obcą kobietą w łóżku. Seks waginalny był w prezerwatywie. Przed seksem waginalnym uprawialiśmy seks oralny w obie strony, który był... Dzień dobry. Jestem mężczyzną, który nigdy nie miał ryzykownych przygód seksualnych - aż do teraz. Po imprezie byłem z obcą kobietą w łóżku. Seks waginalny był w prezerwatywie. Przed seksem waginalnym uprawialiśmy seks oralny w obie strony, który był bardzo krótki i niezbyt intensywny, ale nadal mam pewne obawy. Kilka godzin przed imprezą goliłem się na twarzy i „zaciąłem” się pod nosem i powstała malutka ranka. Czy - czysto hipotetycznie - jeśli ta kobieta była nosicielką wirusa HIV to przez tę rankę ryzyko zakażenia wzrasta? Jakie jest prawdopodobieństwo, że mogłem się od niej zarazić? Upłynął dopiero tydzień, wiec na wszelkie badania jeszcze za wcześnie, ale bardzo się stresuję. Po upływie odpowiedniego czasu na pewno się przebadam. Na razie próbuję się uspokoić (lub nie). Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 2 ekspertów:
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy krople do nosa zaszkodziły dziecku?

Nieświadomie użyłam kilka razy kropli do nosa na zatkany nos w 38 tygodniu ciąży, czy zaszkodziłam dziecku? Dodam że dopiero zgłębiłam temat po bardzo nasilonych ruchach dziecka, wtedy dowiedziałam się że nie mogę używać ogólnie dostępnych kropli tylko bezpiecznej np wody morskiej itp.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Dlaczego pojawiły się siniaki na moim ciele oraz krwawienie z nosa?

Dzień dobry. Mam pytanie,od kilku dni zaczęły mi wychodzić siniaki na nogach ,oprócz tego od paru dni zauważyłam krew z nosa ,czy powinnam się martwić czy to tylko zwykłe przemęczenie?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy ta zmiana na nosie sama zniknie?

Dzień dobry, Ponad tydzień temu w wyniku nieszczęśliwego wypadku zdałam skórę na nosie. Była ona na tyle zdarta że osocze spływało mi po nim. Po wygojeniu, gdy strupki już zeszły odsłoniły czerwoną plamę. Moje pytanie brzmi: czy to co powstało... Dzień dobry, Ponad tydzień temu w wyniku nieszczęśliwego wypadku zdałam skórę na nosie. Była ona na tyle zdarta że osocze spływało mi po nim. Po wygojeniu, gdy strupki już zeszły odsłoniły czerwoną plamę. Moje pytanie brzmi: czy to co powstało kiedyś zejdzie? I czy dobrym rozwiązaniem byłoby zastosowanie kwasów? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy to ma wpływ na moje wyniki?

Witam ja chcialam zapytac o moje wyniki ktore wydaja mi sie nieciekawe. Lekarz rodzinny ktory je przejrzał stwierdzil ze nie mam anemii, wszystko jest okej, że na nerki powinnam pic wiecej wody, na cholesterol dieta srodziemnomorska, bo niby... Witam ja chcialam zapytac o moje wyniki ktore wydaja mi sie nieciekawe. Lekarz rodzinny ktory je przejrzał stwierdzil ze nie mam anemii, wszystko jest okej, że na nerki powinnam pic wiecej wody, na cholesterol dieta srodziemnomorska, bo niby jem smazonego miesa za duzo jak nie jem wgl miesa 22 lata. A cukier jest lekko podwyzszony, martwie sie bo moj brat dowiedzial sie w wieku 18lat ze ma cukrzyce. Mam insulinopornosc i hasimoto. Czy to ma wplyw na wyniki? Poza tym od raku czesto wystepuja u mnie krwotoki z nosa, co lekarz tez powiedzial ze spokojnie to tylko narzynka musza byc slabe.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)

Dlaczego dziecko oddaje stolce tłuszczowe?

Witam mój syn od 2 miesięcy ma stolce tłuszczowe. 2 lata temu zdiagnozowano u niego relfuks żołądkowo przełykowo. Szybko się męczy ma polipy nosa. Syn ma 15 lat jest bardzo aktywnie fizyczny. Wysępują też duszności ale to tylko gdy... Witam mój syn od 2 miesięcy ma stolce tłuszczowe. 2 lata temu zdiagnozowano u niego relfuks żołądkowo przełykowo. Szybko się męczy ma polipy nosa. Syn ma 15 lat jest bardzo aktywnie fizyczny. Wysępują też duszności ale to tylko gdy o nich zaczyna myśleć. Co to może być proszę o odpowiedź bardzo się martwię. Syn też jest ciągle zmartwiony i nie może normalnie życ
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy zabieg u dziecka trzeba przełożyć?

Witam. Syn 4 lata za 2 dni ma mieć usuwany 3 migdał. Od 4 dni mówi przez nos i ma podkrążone oczy. Nos i gardło czyste. Czy można zrobić mu zabieg czy lepiej przesunąć?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Z czego wynikają te wszystkie problemy?

Witam! Mam problemy z miesiączką. Nie miałam przez 3 miesiące, później przez pół roku było w miarę regularnie co ok. 28-29 dni. W tym miesiącu spóźnia mi się już prawie 2 tygodnie, dodatkowo występuje nieustanny ból piersi przy dotyku(najbardziej z... Witam! Mam problemy z miesiączką. Nie miałam przez 3 miesiące, później przez pół roku było w miarę regularnie co ok. 28-29 dni. W tym miesiącu spóźnia mi się już prawie 2 tygodnie, dodatkowo występuje nieustanny ból piersi przy dotyku(najbardziej z boku), drażliwość, nerwowość. Ponadto mam podejrzenie choroby tarczycy, bez zmiany trybu życia w ciągu roku przytyłam 15 kg, mam też trądzik( najczesciej krostki wychodzą na skroniach, policzkach, okolice nosa, na czole sporadycznie, oraz czasem na dekolcie, plecach i ramionach. Występuje również u mnie bezsenność, problemy z zasypianiem i budzeniem się z rana ( czy jest to 6 czy 8 godzin bez znaczenia) , chroniczne zmęczenie ciągłe niewyspanie, szybkie męczenie się, jakieś dziwne bóle mięśni przy jakimś wysiłku, wieczorne szumy uszne, zaburzenia koncentracji, problem ze skupieniem się i zapamiętywaniem.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z tym pojawiającym się trądzikiem?

Dzień dobry, na policzkach zaczęły wychodzić mi zmiany trądzikowe. Zaczęłam stosować kwas salicylowy w stężeniu 2% i kwas glikolowy w stężeniu 7% i problem się pogłębił. Zmiany wychodzą na policzkach, na czole i nosie praktycznie nic nie wychodzi. Te kwasy... Dzień dobry, na policzkach zaczęły wychodzić mi zmiany trądzikowe. Zaczęłam stosować kwas salicylowy w stężeniu 2% i kwas glikolowy w stężeniu 7% i problem się pogłębił. Zmiany wychodzą na policzkach, na czole i nosie praktycznie nic nie wychodzi. Te kwasy stosuje jeden i drugi 2-3 razy w tygodniu na zmianę nie w ten sam dzień oba. Dodatkowo biorę tabletki antykoncepcyjne Vines. Nawilżam twarz kremami i hydrolatem.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego ciągle odczuwam dyskomfort w uszach?

Co może być przyczyną długotrwałego dyskomfortu w uszach? Miałam robiony zabieg prostowania krzywej przegrody z powodu ciągłego suchego zatkanego nosa i poprawa po 2 miesiącach jest średnia. Trochę nos jest lepiej drożny ale jeszcze nie idealnie a dziwne uczucie... Co może być przyczyną długotrwałego dyskomfortu w uszach? Miałam robiony zabieg prostowania krzywej przegrody z powodu ciągłego suchego zatkanego nosa i poprawa po 2 miesiącach jest średnia. Trochę nos jest lepiej drożny ale jeszcze nie idealnie a dziwne uczucie w uszach pozostaje. Byłam u kilku lekarzy i podobno przegroda jest już w porządku a w uszach nic nie widzą. Dodam, że słuch mam dobry, woskowina też nie zalega a czuje jakby powietrze mi się w nich odbijało. Już nie wiem jak to tłumaczyć a te dolegliwości tak utrudniają codziennie funkcjonowanie :((
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Patronaty