Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 9 , 7 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nos: Pytania do specjalistów

Co dalej robić ze spływaniem wydzieliny u dziecka?

Trzylatkowi od ponad miesiąca spływa wydzielina po gardle. W dzień furczy mu w nosku, zalega coś w gardle, bez kataru. W nocy głośno przełyka wydzielinę i czasem kaszle przez to. Laryngolog stwierdził wysiękowe zapalenie ucha i gęsta wydzielinę... Trzylatkowi od ponad miesiąca spływa wydzielina po gardle. W dzień furczy mu w nosku, zalega coś w gardle, bez kataru. W nocy głośno przełyka wydzielinę i czasem kaszle przez to. Laryngolog stwierdził wysiękowe zapalenie ucha i gęsta wydzielinę w nosie. Migdały ok. Była endoskopia i tympanonetria (typu c). Mieliśmy Pecto Drill i Nasivin na 10 dni, Hitaxe i Nasometin do 8 tygodni. 2.5 tygodnia od wizyty, poprawy nie ma. Czy już iść na wizytę kontrolną? Czy to może spływać płyn z uszu do nosogardla? Może potrzebny antybiotyk?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Jak mam interpretować wynik badania TK zatok?

Dzień dobry mam pytanie odnośnie wyników tk zatok która zleciła mi pani laryngolog chciałam zapytać się czy to się skończy operacją?jak będzie wyglądało dalsze leczenie? Badanie TK zatok obocznych nosa bez wzmocnienia kontrastowego przegroda nosowa skrzywiona w lewo w zachyłku... Dzień dobry mam pytanie odnośnie wyników tk zatok która zleciła mi pani laryngolog chciałam zapytać się czy to się skończy operacją?jak będzie wyglądało dalsze leczenie? Badanie TK zatok obocznych nosa bez wzmocnienia kontrastowego przegroda nosowa skrzywiona w lewo w zachyłku zębodołowego lewej zatoki szczękowej polip/torbiel retencyjna śr. do 14mm. po za tym zatoki oboczne nosa bez istotnych zmian o prawidłowej powietrzności.Kompleksy ujściowo przewodowe obustronne drożne komórki powietrzne piramid i wyrostków sutkowych kości skroniowych o prawidłowej powietrzności jak mam interpretować te wyniki do laryngolog mam dopiero na czwartek bardzo się boje co usłyszę ...
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy to normalny stan po operacji przegrody nosowej?

Jestem 3 miesiące po operacji przegrody nosowej. Nie mam żadnych innych dolegliwości oprócz tego, że widzę mała poprawę. Nos w środku dalej jest zaczerwieniony i jedna dziurka jakby dalej opuchnięta. Czy to normalne?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Jaka jest przyczyna bólu głowy u 25-latki?

Dzień dobry, Mam 24 lata. Od dłuższego czasu zmagam się z bólami głowy. Ból głowy z rana nasilający się podczas schylania, a także ból karku (bardziej po lewej stronie), ogólny dyskomfort w karku i barkach. W godzinach porannych odczuwam... Dzień dobry, Mam 24 lata. Od dłuższego czasu zmagam się z bólami głowy. Ból głowy z rana nasilający się podczas schylania, a także ból karku (bardziej po lewej stronie), ogólny dyskomfort w karku i barkach. W godzinach porannych odczuwam uczucie ciśnienia w okolicach zatok, opuchnięcia nosa, a także rozpieranie całej twarzy, co przenosi się na uczucie ucisku w skroniach. Następnie ból obejmuje już całą głowę, pojawia się światłowstręt, a także uczucie omdlenia/odrętwienia twarzy. Dodam także że byłam u laryngologa 2 razy, po pierwszej wizycie wykryte przewlekłe zapalenie zatok, leczenie Nasonex. Na następnej wizycie - zatoki w dobrym stanie. Pani doktor stwierdziła, że moje bóle głowy mogą być spowodowane dysfunkcją stawu skroniowo-żuchwowego. Nie wiem, gdzie szukać przyczyny bólu czy w zatokach, czy też w karku bądź są to migreny. Do jakiego lekarza się udać, aby zdiagnozować ból głowy?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy konieczna jest operacja laryngologiczna?

Witam. Prosze o poradę, mam wizyte u laryngologa za jakis czas. Kobieta, astma stwierdzona od 16rz, od 7lat nawracające zapalenia zatok, okresowe bardzo silne bóle głowy z bardzo silnymi wymiotami. Stwierdzony obustronny niedosłuch i niewydolność wielonarządowa (nadnercza,... Witam. Prosze o poradę, mam wizyte u laryngologa za jakis czas. Kobieta, astma stwierdzona od 16rz, od 7lat nawracające zapalenia zatok, okresowe bardzo silne bóle głowy z bardzo silnymi wymiotami. Stwierdzony obustronny niedosłuch i niewydolność wielonarządowa (nadnercza, tarczyca, przytarczyce) - wszystko uregulowane lekami obecnie. Opis Tk zatok : okrezne zgrubienia blony śluzowej zatok w zachyłkach zębodołowych zatok szczękowych do 7mm, w okolicy ujscia prawego zatoki klinowej do 4.5mm, ujscia prawej zatoki czołowej do 2.5mm. Gęsta wydzielina w pr zatoce szczękowej, lewym przedziale zatoki klinowej i lewej zatoce czołowej. Sitowie czesciowe wypełnione. Ujscia zatok czolowych drożne, kompleksy ujsciowo-przewodowe niedrożne. Prawostronne skrzywienie części kostnej przegrody nosa. Czy ten obraz może być powodem powyzszych niewydolnosci? I czy pomocna bedzie operacja?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy mogło dojść do uszkodzenia błon śluzowych nosa?

Dzień dobry Proszę o poradę. Wczoraj byłam zmuszana umyć głowę w mieszkaniu/ bloku, w którym mieszkam, pod kranem, gdyż zepsuł mi się prysznic. Tak się niefortunnie stało, że podczas mycia głowy (spłukiwania wody z głowy) wpadło mi tak myślę... Dzień dobry Proszę o poradę. Wczoraj byłam zmuszana umyć głowę w mieszkaniu/ bloku, w którym mieszkam, pod kranem, gdyż zepsuł mi się prysznic. Tak się niefortunnie stało, że podczas mycia głowy (spłukiwania wody z głowy) wpadło mi tak myślę dość sporo wody, pod dość mocnym ciśnieniem, do nosa do lewej dziurki. Chciałam zapytać czy w jakikolwiek sposób mogłam sobie tym zaszkodzić, to znaczy uszkodzić błonę śluzową nosa, rzęsek czy zatok. Czy też mogło dojść do zakażenia amebą (natknęłam się na artykuły o przypadkach śmiertelnych po płukaniu zatok wodą z kranu) Czy powinnam w związku z tą sytuacją zgłosić się do lekarza? Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Jak leczyć te infekcje gardla?

Dzień dobry, od kilku miesięcy borykam się z zapaleniem gardła/krtani oraz suchością w nosie. Antybiotyki nie skuteczne. Zostały mi wykonane testy na gronkowca poprzez wymas z nosa (Staphylococcus aureus); wynik wyszedł dodatni ale Staphylococcus aureus MRSA - nie... Dzień dobry, od kilku miesięcy borykam się z zapaleniem gardła/krtani oraz suchością w nosie. Antybiotyki nie skuteczne. Zostały mi wykonane testy na gronkowca poprzez wymas z nosa (Staphylococcus aureus); wynik wyszedł dodatni ale Staphylococcus aureus MRSA - nie wyhodowano, wyhodowane drobnoustroje stanowią florę kolonizującą błonę śluzową nosa - antybiotykoterapia niewskazana. Oznacza to, że gronkowiec nie jest przyczyną mojej choroby i trzeba szukać dalej? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Jak leczyć katar 8-miesięcznego niemowlęcia?

Moje dziecko 8 miesięczne ma drugi raz w ciągu miesiąca katar. Gęsty,przezroczysty. Nie miało gorączki , lekarz na wizycie stwierdził,że dziecko nie jest przeziębione. Pierwszy raz zalecił podawanie zyrtecu i momester nasal-byl spokój tydzień i później znowu. Teraz krople... Moje dziecko 8 miesięczne ma drugi raz w ciągu miesiąca katar. Gęsty,przezroczysty. Nie miało gorączki , lekarz na wizycie stwierdził,że dziecko nie jest przeziębione. Pierwszy raz zalecił podawanie zyrtecu i momester nasal-byl spokój tydzień i później znowu. Teraz krople do nosa,inhalacje. Czyszcze nosek ,odciągami katar,ale mimo to nadal się tworzy wydzielina. Gdzie szukać pomocy lub co podać żeby też katar minął? Dodam,że dziecko nie ma zatkanego nosa
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego miewam czasem te krwawienia z nosa?

Witam od 6 miesięcy 2-3 razy w miesiacu puszcza mi się krew z nosa, mam alergie i AZS. Krew nie leci dużo tylko się puszczą trochę i 2-3 minuty i przestaje. Morfologia i krzepnięcie w porządku. Laryngolog stwierdził krzywa... Witam od 6 miesięcy 2-3 razy w miesiacu puszcza mi się krew z nosa, mam alergie i AZS. Krew nie leci dużo tylko się puszczą trochę i 2-3 minuty i przestaje. Morfologia i krzepnięcie w porządku. Laryngolog stwierdził krzywa przegrodę i przepisał cyclo 3 forte. Po 6 dniach zażywania znowu puściła się krew. Jakie mogą być tego przyczyny i po jakim czasie mogę się spodziewać poprawy po tym leku?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak pozbyć się tego problemu z suchością nosa?

Zespól pustego nosa. Dzień Dobry. Po wykonanej mukotomii, od 3 lat zmagam się z suchością nosa, nad którą nie potrafię zapanować. Czy znajdę lekarza (najlepiej z północy kraju), który posiada doświadczenie w tym temacie i udzieliłbym mi pomocy?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski
Dotyczy: Laryngologia Nos

Co mam robić z tym bólem nosa po upadku?

Witam około rok temu doznałam urazu czubku nosa poprzez upadek (podknełam się). Strasznie bolał mnie czubek nosa, dwa dni po urazie udałam się do laryngologa, prześwietliłam nos, stwierdził że wszystko jest w porządku. Ja dalej odczuwałam ból czubka nosa. Z... Witam około rok temu doznałam urazu czubku nosa poprzez upadek (podknełam się). Strasznie bolał mnie czubek nosa, dwa dni po urazie udałam się do laryngologa, prześwietliłam nos, stwierdził że wszystko jest w porządku. Ja dalej odczuwałam ból czubka nosa. Z nadzieją, że to przejdzie czekałam około dwa tygodnie a ból nie ustępował, więc udałam się do kolejnego lekarza, który też stwierdził że wszystko jest w porządku najprawdopodobniej brał pod uwagę tylko przegrodę nosową a ja czułam że coś jest nie tak w części chrzęstnej nosa. Na czubku nosa mam gulkę która raz jest mniejsza, a raz jest większa i bardziej boli, jest to uporczywy ból. Co to może być??
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy można tak łączyć Flixonase?

Czy można stosować Flixonase 50 i Ryaltris 25 600 jednocześnie? Oba leki w postaci sprayu do nosa. Lekarz przepisał Flixonase 14 dni, Ryaltris 3 miesiące, bez zaznaczenia, czy Flixonase po Ryaltrisie, czy też równocześnie.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski
Dotyczy: Laryngologia Nos

Czy mogę czymś smarować nos w środku po septoplastyce?

Dzień dobry! W czwartek przed południem miałem zabiegi septoplastyki. Wczoraj wyciągnięto mi tamponadę i wypisano ze szpitala. Dzisiaj nos już mniej boli, wysycha i swędzi. Czy można czymś smarować w środku, np. rinopanteiną? Dziękuję za odpowiedz.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co mogę robić z tym piskiem w uchu mając 25 lat?

Pisk w uchu Potrzebuję pomocy z piskami w uchu, który pojawiły się trzy tygodnie temu. Zaczęły się początkowo od tego, że słyszałem pisk w lewym uchu jak się kładłem spać. Później ten pisk robił się coraz głośniejszy, aż doszło do... Pisk w uchu Potrzebuję pomocy z piskami w uchu, który pojawiły się trzy tygodnie temu. Zaczęły się początkowo od tego, że słyszałem pisk w lewym uchu jak się kładłem spać. Później ten pisk robił się coraz głośniejszy, aż doszło do tego, że słyszę go przez cały dzień non stop i ciężko mi się zasypia i funkcjonuje. Co więcej podczas leżenia słyszę ten pisk niemal w całej głowie. Tk nosa wyszło w porządku, rezonans magnetyczny również. Brałem sterydy i antybiotyk, lecz nic nie dały. Brałem również prosnal do nosa. Wszystko zalecone od lekarzy z szpitali. Co mogę z tym zrobić?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy węzły chłonne są powiększone z powodu przegrody nosa?

Witam. Czy znaczne skrzywienie przegrody nosa z ostrogą kostną sięgającą małżowiny nosowej może być przyczyną powiększonych węzłów chłonnych szyjnych? Największy węzeł 37mm długości i 13 mm w osi krótkiej - dane z wyniku RM. Morfologia, OB, CRP w normie
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy jest to bezpieczny środek dla dziecka?

Witam. Mam od kilku dni zatkany nos przez katar. Jest on na tyle zatkany że mam trudności z oddychaniem, największe w nocy. Dodatkowo jestem w 37 tygodniu ciąży. Dzisiaj lekarz przepisał mi pronasal 2x2. Czy jest to bezpieczny środek dla dziecka ?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Martyna  Dudzińska
Mgr Martyna Dudzińska

Dlaczego odczuwam w nosie ten zapach?

Dzień dobry, Od kilku dni zacząłem czasami odczuwać nieprzyjemny zapach podczas wydychania powietrza nosem. Pojawia się on sporadycznie. W przypadku powietrza wydychanego przez usta nie zauważyłem tego problemu. Zapach ten jest szczególnie wyczuwalny podczas picia wody. Co może to powodować? Czy powinienem udać się z tym do lekarza?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski
Dotyczy: Laryngologia Nos

Kiedy ból nosa minie?

Witam. 4 tygodnie temu krótko po katarze zaczął boleć mnie nos w środku z prawej strony. Jednak laryngolog nic nie widział i zapisał maść na regenerację. Dyskomfort nie przechodził więc zrobiłam fiberoskopię : * Błona śluzowa nosa i nosogardła przekrwiona... Witam. 4 tygodnie temu krótko po katarze zaczął boleć mnie nos w środku z prawej strony. Jednak laryngolog nic nie widział i zapisał maść na regenerację. Dyskomfort nie przechodził więc zrobiłam fiberoskopię : * Błona śluzowa nosa i nosogardła przekrwiona z dużą ilością wydzieliny śluzowej. W prawej jamie nosowej między przegrodą a boczną ścianą nosa widoczny włóknik* W posiewie z nosa wyszedł MSSA dość liczny. Dostałam antybiotyk syntarpen ale mimo 5 dni brania nie czuje poprawy. Dyskomfort, ucisk, pulsowanie i delikatne pobolewanie co jakiś czas po prawie stronie nosa. Ile może się goić nos skoro na błonie widoczny był włóknik ? Czy dyskomfort długo jeszcze może byč odczuwalny?Pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Jak wyleczyć to przewlekłe zapalenie zatok u 41-latka?

Witam. Poszukuję pomocy i porady. Od lat towarzyszy mi przewlekłe zapalenie wszystkich zatok o dużym nasileniu. 3 razy Fess (Oddział kliniczny przy szpitalu specjalistycznym w Zabrzu). Przed każdym zabiegiem obraz w TK mówi o całkowitym zacienieniu, niedrożności i bezpowietrzności zatok.... Witam. Poszukuję pomocy i porady. Od lat towarzyszy mi przewlekłe zapalenie wszystkich zatok o dużym nasileniu. 3 razy Fess (Oddział kliniczny przy szpitalu specjalistycznym w Zabrzu). Przed każdym zabiegiem obraz w TK mówi o całkowitym zacienieniu, niedrożności i bezpowietrzności zatok. Polipy. Stała kontrola laryngologa plus alergologa. Aktualnie na recepcie Metmin do nosa plus Ketotifen WZW, wcześniej Pronasal i Clatra. Podejrzenie podłoża alergicznego, testy z krwi niczego nie wykazały. Podejrzenie triady aspirynowej, nikt jednak tego konkretnie nie zbadał. Więcej domysłów, niż konkretów. Ostatni zabieg 10.2023 r. a ja znów odczuwał rozpychanie w zatokach szczękowych i okolicy czoła. Ból ucha. Jestem w stanie pojechać na drugi koniec kraju po konkretną pomoc. Co robić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co mam robić z tym nalotem na języku i oddechem?

Dzień Dobry. Chciałabym poprosić o pomoc w naprowadzeniu na ewentualne schorzenie... Od kilku lat zmagam się z bialym nalotem na języku i bardzo brzydkim oddechu. Próbowałam zlokalizować problem jak narazie bezskutecznie. Myję zęby rano i wieczorem z czyszczeniem języka specjalna... Dzień Dobry. Chciałabym poprosić o pomoc w naprowadzeniu na ewentualne schorzenie... Od kilku lat zmagam się z bialym nalotem na języku i bardzo brzydkim oddechu. Próbowałam zlokalizować problem jak narazie bezskutecznie. Myję zęby rano i wieczorem z czyszczeniem języka specjalna skrobaczką. Po wieczornym myciu rano wstaję juz ze "złym" oddechem. Czyszczę sobie komory migdałkowe, do tego jestem na sterydzie do nosa, ponieważ mam przewlekłe zapalenie zatok. Jestem po gastroskopii przy której wykazało ,że mam kilka malutkich polipów na żołądku i refluks,na który biorę tabletki. Problem nadal nie znika a ja mam już dość,zaczynam chyba popadać w zły stan psychiczny, ponieważ tak bardzo mi to przeszkadza w codziennej komunikacji,więc się zamykam i nie odzywam do ludzi.... BARDZO PROSZE O POMOC!!!
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski
Patronaty