Jal radzić sobie z dużym przesuszeniem skóry?

Dzień dobry od Ok . Pół roku zmagam się z ciężkim problem natomiast zauważyłem ze moja skóra jest bardzo sucha czy to na twarzy czy u dłoni najgorzej jest po kąpieli używam kremów używałem wcześniej peelingów i tak nic nie pomaga a kiedyś miałem bardzo gładka skore i cerę czego to może być problem ?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

suchość skóry może być wynikiem wielu czynników, a rozwiązanie problemu może wymagać pewnych zmian w Pana pielęgnacji i stylu życia. Jeśli chodzi o czynniki, które powodują opisany objaw, to należą do nich przede wszystkim: brak odpowiedniego nawilżenia, używanie dużej ilości kosmetyków, zbyt częste mycie skóry, niedobór witaminy A, czy wpływ klimatu i diety.

W Pana przypadku zalecamy kontakt z dermatologiem. Samodzielne stosowanie różnych preparatów może przynieść odwrotny efekt. Specjalista po przeprowadzeniu odpowiednich badań zaplanuje dalsze postępowanie i zaleci odpowiednie leczenie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/suchosc-skory-przyczyny-i-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.