Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakich kosmetyków powinnam używać w czasie kąpieli i pielęgnacji skóry niemowlaka?

U mojej córki lekarz podejrzewa atopowe zapalenie skóry. Czekamy jeszcze na ostateczną diagnozę, ale martwią mnie kosmetyki, jakich powinnam używać w czasie kąpieli i pielęgnacji skóry niemowlaka. Na co powinnam zwracać szczególną uwagę? Czego unikać w składach takich kosmetyków dla maluszka?
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Jak przebiega atopowe zapalenie skóry u dzieci?

Coraz więcej osób słyszy w gabinecie lekarskim diagnozę: to atopowe zapalenie skóry. Czym jest ta choroba i jak przebiega. Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Do pielęgnacji skory niemowląt zaleca się stosowanie delikatnych, hypoalergicznych dermokosmetyków o pH poniżej 7 (tj. kwaśnym), nie zawierających barwników, konserwantów i substancji zapachowych. Ważne, aby kosmetyki te zawierały atest odpowiedniej instytucji testującej preparaty dla niemowląt i dzieci.
Do mycia zdrowej skóry (gładkiej i owłosionej) zaleca się stosowanie tradycyjnych mydełek dzieciecych o neutralnym lub lekko kwaśnym pH lub tzw. syndety (tzw/" mydło bez mydła"), które nie podrażniają skóry.
Do pielęgnacji okolicy pieluszkowej należy stosować natłuszczające preparaty, np. maści zawierających m.in. alantoinę, D-panthenol.
Należy pamiętać, że skóra zdrowego niemowlaka nie wymaga dodatkowego nawilżania ani natłuszczania. Natomiast, jeśli w rodzinie występują choroby alergiczne, zaleca się dodawanie emolientów ( tj. preparatów o działaniu nawilżająco- natluszczającym) do kąpieli i na skórę bezpośrednio po kąpieli- po osuszeniu ciała dziecka).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy