Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co wiesz o alergii pokarmowej u dzieci?

Sprawdź, czy tej choroby można uniknąć, np. odpowiednim odżywianiem w czasie ciąży. Z filmu dowiesz się również, czy alergia jest chorobą, z której nie można zostać wyleczonym, a także kiedy najlepiej badać dzieci pod kątem alergii.

 Do pielęgnacji dzieci z atopowym zapaleniem skóry należy stosować emolienty, czyli specjalistyczne preparaty przeznaczone dla skóry atopowej- bez barwników, konserwantów i substancji zapachowych. Ich rolą jest przywracanie prawidłowej funkcji skóry w AZS poprzez poprawę jej nawilżenia i natłuszczenia oraz uzupełnienie brakujących elementów. Należy je dobierać indywidualnie (tzn. muszą być dobrze tolerowane przez Nasze dziecko) oraz stosownie do rodzaju i nasilenia zmian, pogody. Nie zaleca się natomiast stosowania preparatów nieznanego pochodzenia i nieprzebadanych dermatologicznie kosmetyków.
Jeżeli chodzi o kąpiele to zaleca się raz dziennie krótką kąpiel (5-10 min.) w letniej wodzie (ok. 27-30st.Celsjusza). Następnie należy delikatnie (bez pocierania) osuszyć skórę ręcznikiem i nałożyć emolient na jeszcze lekko wilgotną skórę. Do mycia ciała również należy stosować preparaty dla skóry atopowej o lekko kwaśnym pH (5,5), bez mydeł, detergentów, barwników, konserwantów, zapachów oraz działających pianotwórczo SLS i SLES. Substancje te mogą działać drażniąco na skórę atopową.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy