Co stosować do kąpieli dziecka?

Po kąpieli u mojego 2-latka zaczęły pojawiać się czerwone krostki. Myję go mydełkiem dla dzieci. Czy to może być uczulenie. Co stosować do kąpieli?

Stosowanie mydełka dziecięcego do mycia ciała podczas kąpieli zwykle jest dobrym wyborem. Jeśli dotychczas takie problemy nie występowały, a zmiany pojawiły się nagle to być może przyczyną jest podrażnienie skóry wywołane np. zbyt ciepłą wodą podczas kąpieli lub pocieraniem skóry ręcznikiem podczas osuszania, o ile nie zmieniła Pani mydła ani nie zaczęła stosować innych preparatów pielęgnacyjnych. Zaleciłabym na początku zmianę mydła na inne dziecięce (najlepiej zakupione w aptece), hypoalergiczne, o lekkokwaśnym pH (ok.5,5) bez barwników, konserwantów i zapachów, SLS i SLES lub stosowanie syndetu (tzw" mydło bez mydła").