Czerwone plamy na dekoldzie i ramionach po kąpieli

Witam Mam pytanie od ok 3 miesięcy zauważyłam że po kąpieli pokazują mi się czerwone plamy na dekoldzie i ramionach i na placach po ok. godzinie znikają skóra dziwnie sucha mi się zrobiła i skóra głowy też jest wysuszona. Ale jak brałam kąpiel w innym miejscu żadne plamy mi nie wyskoczyły czy to możliwe że to tylko od wody??? a jak tak to co mogę zrobić aby te plamy nie występowały? czy udać się do lekarza dermatologa? Pozdrawiam

Witam serdecznie,
niestety nie każdemu służy woda z kranu, dlatego w przypadku suchości i zaczerwienienia skóry wskazana jest odpowiednia pielęgnacja najlepiej emolientami. Może Pani zastosować produkt myjący i/lub balsam do ciała po kąpieli np. firmy Cerko, Emolium lub Iwostin Sensitia.

Pozdrawiam,
ES

Witam. Przyczyn zaczerwienienia, wysuszenia skóry, łuszczenia czy swędzenia może być kilka np alergia na preparaty kosmetyczne , których Pani używa do kąpieli lub woda wysusza Pani wrażliwą skórę. Należy zmienić kosmetyki, które Pani stosuje na delikatniejsze np. przeznaczone do skóry alergicznej , atopowej . Ważne jest stosowanie emolientów czyli preparatów kosmetycznych, które umożliwiaja zatrzymanie wody w naskórku i zapewniają odpowiedni stopień nawilżenia lub proszę udać się do lekarza dermatologa w celu skonsultowania zmian na skórze
pozdrawiam
MO