Czerwone plamki na skórze po kąpieli

Witam, od około 2 lat na skórze po kapieli pojawiają mi się czerwone plamki wielkości jajka . Po dotknięciu sa one suche, łuszczą się. Nie pomaga żaden balsam ani tłusty krem. Po ok 20 min zaczerwienienie znika,lecz skóra w tym miejscu jest nadal sucha.Podobne zaczerwienienia mam na twarzy,lecz skóra nie jest juz tak sucha.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany mogą być spowodowane reakcją na zbyt wysoką temperaturę wody stosowanej do kąpieli. Inną przyczyna może być reakcja alergiczna. Proszę udać się na wizytę do specjalisty dermatologa, który pokieruje procesem diagnostycznym. Do poradni dermatologicznej w ramach NFZ nie jest wymagane skierowanie.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl