Sucha skóra 10-tygodniowego niemowlaka

Witam. Myje swoje 10 tygodniowe dziecko mydłem bambino. Po kąpieli smaruje oliwka. Mimo tego mała ma bardzo sucha skórę na brzuszku i klatce piersiowej. Czy to może być wina mydła? Boję się że to może początki egzemy

Lek. Marta Gryszkiewicz

To może być atopowe zapalenie skóry, ale także tylko łuszczyca się sucha skóra. Z tego powodu powinien ocenić je lekarz. Oliwka wysusza skórę, więc nie jest dobrym środkiem pielęgnacyjnym, zwłaszcza jeśli dodatkowo woda w kranie jest twarda. Polecam dodawać do kąpieli emulsję nawilżającą np. Emolium lub Oilatum. Dobrym bardzo skutecznym i tańszym zamiennikiem jest olej kokosowy lub zwykła oliwa z oliwek dodawane do kąpieli po zastosowaniu mydła.