Czy można na egzemę w ciąży stosować taki preparat?

Czy DR RECKEWEG R23 p/wypryskom i egzemom można przyjmować w trakcie ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

preparat dr Reckeweg R23 stosowany jest w przypadku pokrzywki, wysypki alergicznej oraz podczas leczenia ostrej i przewlekłej egzemy.

Środek ten jest dostępny w postaci kropli doustnych, które wykonywane są na bazie spirytusu. A jak wiadomo alkohol jest bezwzględnie zakazany w ciąży, dlatego tego preparatu nie wolno przyjmować w tym szczególnym okresie. W razie wątpliwości proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym ciążę.

Inne pytania o tego typu preparaty znajdują się pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-dziala-dr-reckeweg-r29-na-zawroty-glowy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-dr-reckeweg-r20-u-kobiet-moze-uczulac.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.