Jakie leki pomogą pozbyć się tych doleglwiości?

Dzień dobry. Mój problem dotyczy opuchlizny kostek i otarć od butów na kostkach. Otarcia spowodowały trudno gojące się rany. Jakie skuteczne leki mógłbym kupić do tych dolegliwości. Ponad to wystąpiła u mnie wysypka na ramionach i przed ramionach. jest to wysypka z krostami zawierającymi jak gdyby wodę. Używam kremu przeciw łuszczycy i egzemie , ale też to za bardzo nie pomaga. Lekarz przepisał mi tabletki Flucloxacilin 500mg Fexofenadine hydrochloride 180mg to na zmiany skórne Furosemide 40mg na opuchliznę nóg. Jednak te leki nie pomagają. Proszę o pomoc.
MĘŻCZYZNA, 57 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeżeli leczenie środkami przepisanymi przez lekarza nie przynosi efektów, zalecamy kontakt z dermatologiem, który będzie w stanie przeprowadzić badanie i zmienić sposób leczenia.

W przypadku opuchniętych kostek i trudno gojących się ran, po konsultacji z dermatologiem, można stosować miejscowo maści z neomycyną. Stosowana jest ona przy trudno gojących się zakażeniach skórnych. Dobrze jest również unikać noszenia obcisłych butów i nadwyrężania stóp.

Jeśli chodzi o wysypkę na ramionach, to mogą to być objawy alergii lub reakcji na składniki kosmetyków, detergentów lub produktów spożywczych. Na wysypki można stosować kremy nawilżające i łagodzące, które pomogą utrzymać skórę w lepszej kondycji i zmniejszyć objawy dolegliwości.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/neomycyna-dzialanie-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-opinie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.