Przesuszona skóra na twarzy

Witam mam problem ze przesuszona skora na twarzy. Skrzydelka nosa sa bardzo wysuszone uzywalam wielu maseczek nawilzajacych i pilingow. Niestety problem nawraca. To samo dzieje sie na czole i czasami na policzkach znajduja sie suche plamki. Prosze o pomoc.

Może wiąże Pani te zmiany z konkretnymi zmianami w Pani życiu? Może przyjmuje Pani okresowo jakieś leki?
Konieczna jest dokładna diagnostyka.

Witam,

Sucha i łuszcząca skóra nie zawsze potrzebuje nawilżenia, problem związany może być z zaburzonym płaszczem lipidowym skóry.
Radziłabym udać się do dermatologa na pewno z chęcią doradzi w doborze dermokosmetyków albo wypisze lek na przesuszone miejsca.

Pozdrawiam,
Katarzyna Osipowicz

Dzień dobry,

Aby Pani pomóc niezbędna jest bezpośrednia konsultacja i przeprowadzenie analizy skóry. Należałoby bliżej przyjrzeć się codziennym zwyczajom i pielęgnacji domowej. Warto również rozważyć wdrożenie zabiegów profesjonalnych - peelingi chemiczne, mezoterapia czy zabiegi Dermapenem.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska

Nadmierna pielęgnacja skóry doprowadza do nawilżenia naskórka co skutkuje brakiem wydzielania przez skórę właściwą NMF (naturalnego czynnika nawilżającego). Proszę maseczki i peelingi schować do lodówki i przez najbliższe 6 tygodni stosować na całą twarz Cetaphil PS krem nawilżający a potem maseczkii peelingi wykonywać najczęściej raz na miesiąc. Cetaphil PS może Pani ciągle używać, przywraca naturalny płaszcz wodno lipidowy skóry.