Co można stosować na przesuszoną skórę na twarzy?

Przesuszona skóra na twarzy. Co stosować?

Dzień dobry, proszę zakupić do pielęgnacji domowej serum i krem z kwasem hialuronowym np. Sesderma hidraderm hyal. Najpierw nakładac serum a potem krem. Warto 2 razy w tygodniu wykonać peeling enzymatyczny żeby złuszczyć zrogowaciały i suchy naskórek.

Pozdrawiam serdecznie
Justyna Sobczyńska
Flawless skin

Dzień dobry, sucha skóra ma osłabione funkcje płaszcza lipidowego, przez co jest szczególnie narażona na utratę wody. Podczas pielęgnacji powinno zwracać się uwagę na nawilżenie, wzmocnienie warstwy ochronnej oraz zapobieganie nadmiernej utracie wody. Wśród substancji aktywnych w kosmetykach warto poszukać witaminy C, witaminy E, prowitaminy B5, alantoiny, trójglicerydów, ceramidów, kwasu hialuronowego. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.